Ankara’da vaka sayısının en yüksek olduğu ilçeler

Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara’da vakaların en yoğun olduğu ilçeleri açıkladı: Altındağ, Mamak, Keçiören, Çankaya, Yenimahalle.

Arşiv

Ankara Valisi Vasip Şahin, Türkiye’de vaka sayısındaki en büyük artışın yaşandığı Ankara açıklamalarda bulundu.

NTV’ye konuşan Vali Şahin, “İnsan hareketliliği çok fazla oldu. İnsanlar tatillerine gittiler, okullar zaten kapalıydı. Düğünler, nişanlar ve toplu birtakım faaliyetler ertelendi, yaz aylarına yığılmış oldu. Ve biraz da Ankara’nın Anadolu’nun ortasında olması nedeniyle etrafındaki illerle çok fazla bağlantısı var. Günü birlik, hafta sonu bağlantısı yanı sıra izinlerde de insanlar memleketlerine daha fazla gider oldu. Bütün bu etkenler bir araya geldiğinde maalesef istenmeyen artışlar karşımıza bir manzara olarak çıktı” değerlendirmesinde bulundu.

Ankara’da vakaların en yoğun olduğu ilçeleri açıklayan Şahin, “En yoğun ilçelerimizde bu sayı daha fazla karşımıza çıkıyor. Bunlar Altındağ, Mamak, Keçiören gibi… Daha sonra Çankaya ve Yeni Mahalleyi de bunlara katarak sıralama yapabiliriz. Nüfusu kalabalık olan ilçelerimiz öne sırada görülüyor Ankara’da” ifadelerini kullandı.