Anne ve kızı evlerinde ölü bulundu

HABER MERKEZİ – Ankara’da Hatice Ekin (23) ile 3 yaşındaki kızı evlerinde ölü bulundu. Olayın şofbenden sızan gaz nedeniyle yaşandığı şüphesi üzerinde duruluyor.

Alınan bilgiye göre, Altındağ ilçesi Örnek Mahallesi 662. Sokak’ta bir apartmanın üçüncü katında yaşayan Hatice Ekin (23) ile 3 yaşındaki kızı Zelal Ekin’den yakınları öğle vaktinden beri haber alamadı. Ailesinden haber alamayan baba Osman Ekin, eşi ve çocuğunu kontrol etmesi için yakınlarını aradı. Ekin ailesinin kapısını çalan komşuları ile yakınları, kapıyı kimsenin açmaması üzerine eve balkondan girdi, Hatice Ekin ve kızını banyoda hareketsiz buldu.

Olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekibi, Hatice Ekin ile kızı Zelal’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Başkent Doğalgaz ve polis ekipleri evde bir süre inceleme yaparken AFAD görevlileri de herhangi bir kimyasal bulguya rastlamadı. Hatice Ekin’in 5 aylık hamile olduğu öğrenildi.

Çalıştığı iş yerinden evine dönen Baba Osman Ekin, çevredekiler tarafından güçlükle sakinleştirildi ve bir yakınının evine götürüldü. Anne ve kızının banyodaki şofbenden sızan doğalgaz nedeniyle yaşamını yitirdiği şüphesi üzerinde duruluyor. Cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumuna kaldıran anne ve kızın kesin ölüm nedeni, yapılacak otopsinin ardından belli olacak.

Mahalledeki esnafından Merve Kabal, Hatice Ekin ile yaklaşık 4 aydır tanışıklıklarının olduğunu belirtti. Kendisi Suriyeli, eşinin akrabaları bu çevrede oturuyorlar, onlar gelip sordu, akşam saatlerinde gelmezdi zaten. Ben de en son sabah gördüğümü söyledim. Kabal, “Doğalgaz sızıntısı olduğu düşünülüyor. Şofbenden kaynaklı olabilir çünkü şofbenleri de banyodaymış zaten. Ben gördüğümde ikisi de yerdeydi… Bu olayları yaşadığımızda sekiz buçuk civarıydı. Alt komşusu öğlen 13.00’ten beri suyun açık olduğunu söylüyordu. Çamaşırlarını asmıştı ve yemek yapmış, mutfakta yemekleri vardı ve evi temizdi sonra da muhtemelen çocuğuyla birlikte banyoya girdi.”

AA – ANKARA