Annesine aşı yaptıramayan kişi 3 hemşireyi darp etti

Balıkesir’de annesine zatürre aşısı vurdurmak için sağlık merkezine gelen Engin Barış K., aşı yapılmadığı için 3 hemşireyi darp edip olaya müdahale eden kişiyi bıçakla yaraladı.

Fotoğraf: AA

Alınan bilgiye göre, Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde Küçükköy Mahallesi’ndeki 5 nolu Aile Sağlığı Merkezi’nde annesine zatürre aşısı vurdurmak isteyen Engin Barış K’ye merkezde aşı olmadığı ve isimlerinin listeye ekleneceği söylendi.

Hemşirelerin bu yanıtına sinirlenen Engin Barış K, muayene odasındaki 3 hemşireyi darp etti. Hemşirelerin seslerini duyup odanın kapısını açarak içeri giren hastalardan 66 yaşındaki akademisyen Abdullah Sönmez, hemşireleri zanlının elinden kurtardı. Zanlı ile boğuşmaya başlayan Sönmez, yüzüne yediği yumruk darbesi ve akabinde de bacağına aldığı bıçak darbesiyle yaralandı.

Bacağından bıçakla yaralanan Abdullah Sönmez

Zanlı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Olay yerinden kaçan Engin Barış K, daha sonra jandarma ekiplerine teslim oldu. Yaralanan Abdullah Sönmez ise yaralandığı Aile Sağlığı Merkezinde tedavi edildi.  Gözaltına alınan şüpheliden üç hemşire ve bıçakla yaraladığı kişi şikayetçi oldu. Zanlı çıkarıldığı hakimlikçe adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Fotoğraf: AA

Olay sonrası merkez kapatıldı

Dün yaşanan olay nedeniyle aile sağlığı merkezi kapatılırken, kapısına da “personelimize yapılan bıçaklı saldırı nedeniyle kapalıyız” yazısı asıldı. Merkezin, bugün tekrardan hizmet vermeye başlayacağı öğrenildi.

Balıkesir Aile Hekimleri Derneği Başkanı Fevzi Turgut ise yaptığı yazılı açıklamada, aile hekimleri için gereken tedbirlerin alınması gerektiğini, sağlık çalışanlarını hakları konusunda çalışılmasını istediklerini ve saldırıya uğrayanlara geçmiş olsun dileğinde bulunduğunu kaydetti.

Kaynak: AA