Antalya’da lise öğrencisi Hayriye Nur 17 gündür kayıp

Antalya’nın Kepez ilçesinde 17 gün önce “markete gidiyorum” diyerek evden ayrılan 16 yaşındaki Hayriye Nur Özyurt’tan haber alınamıyor.

Ayşe Yıldırım, torununun bulunması için yardım çağrısında bulunarak, “Torunum olmadan yaşayamıyorum nefes alamıyorum.” dedi.

Ayşe Yıldırım torunu Hayriye Nur Özyurt’un bulunması için yardım istedi

Antalya’nın Kepez ilçesinde Kütükçü Mahallesi’nde anneannesi ile yaşayan lise 2. sınıf öğrencisi Hayriye Nur Özyurt, 17 gün önce “markete gidiyorum” diyerek evden ayrıldı. Özyurt’un eve dönmemesi ve cep telefonuna ulaşılmaması üzerine anneanne Ayşe Yıldırım, polise giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Hayriye Nur Özyurt

‘Hayatından endişe ediyoruz’

Ayşe Yıldırım, torununun hayatından endişe ettiğini söyledi. Torunu Özyurt’un 8 yaşından beri kendisiyle yaşadığını belirten Yıldırım, “Pazarcılık yaparak geçimimizi sağlıyoruz. Ben KOAH hastasıyım. Torunum beni çok sever. Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 2. sınıfına giden Hayriye hep bana, ‘Anneanne hemşire olacağım. Seni tedavi edeceğim.’ derdi. Haber vermeden hiçbir yere gitmezdi.” diye konuştu.

‘Yardım edin nefes alamıyorum’

Torununun telefon kayıtlarının incelenmesini isteyen Ayşe Yıldırım, şöyle konuştu: “Kaybolmadan bir gün önce Hayriye’yi bir kadın cep telefonundan aradı. Telefon konuşmasının ardından torunum çok ağladı. Niye ağladığını sorduğumda ise ‘Ağlayasım geldi.’ diye geçiştirdi. Sabah markete gidip dönmeyince de polise gidip kayıp müracaatı yaptım. Bir daha ne haber ne de ses aldık. Çok zor durumdayım, bana yardım edin. Kolum kanadım kırıldı. Torunum olmadan yaşayamıyorum, nefes alamıyorum.”

Öte yandan, ailenin kayıp başvurusu üzerine polis ekiplerinin başlattığı arama çalışmasının sürdüğü öğrenildi.

AA – ANTALYA