Antalya’daki fabrika yangını söndürüldü

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bir fabrikada başlayan yangın 5 saat süren çalışmanın ardından söndürüldü.

Üç bölümden oluşan fabrikanın iki bölümü zarar gördü.

Antalya OSB’de faaliyet gösteren ve soğuk hava deposu üretimi yaptığı öğrenilen bir fabrikada sabah saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Yangının bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi.

Havadan müdahale edilemedi

Kentin birçok noktasından da dumanların görüldüğü yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve OSB itfaiye ekiplerince arazözlerle müdahale edildi. Yangına Orman Bölge Müdürlüğüne ait helikopterle havadan da müdahale edilmek istendi ancak fabrikanın çatı kısmındaki yangında yoğun duman tabakası oluşması nedeniyle helikopterle bir süre su atılamadı. Daha sonra yangına havadan da müdahale edildi. Bu arada, fabrikada kimsenin olmadığı öğrenildi.

Fabrikada soğutma çalışmaları başladı

Soğuk hava deposu üretimi yapan fabrikadaki yangın, yaklaşık 5 saatlik çalışmanın ardından tamamen söndürüldü. Ekipler, fabrikadaki soğutma çalışmalarını da tamamladı. Üç bölümden oluşan fabrikanın iki bölümü kullanılamaz hale geldi. Fabrikanın çatı kısmının da çöktüğü görüldü. 

Fabrikada 100 kişinin çalıştığı öğrenildi

Çalışmaları dışarıdan izleyen fabrika çalışanlarının da oldukça üzgün oldukları gözlendi. Fabrikada mesai saatleri içerisinde yaklaşık 100 kişinin çalıştığı öğrenildi.

‘Sevinçli olduğumuz tek konu mesai başlamadan çıkmış olması’

Fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca, gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının henüz nereden çıktığının bilinmediğini ancak elektrik tesisatından kaynaklanabileceğinin tahmin edildiğini söyledi. Yaz aylarında bu tür yangınların yaşandığını ifade eden Karaca, “Çok üzgünüz, sevinçli olduğumuz tek bir konu var, o da mesai başlamadan çıkmış olması. İnsan kaybımız yok, herhangi bir sıkıntılı bir durumumuz yok.” dedi.

‘Üzücü bir olay, tam üretimimizin ortasındaydık’

Yanan iş yerinin kendilerinin üçüncü fabrikası olduğunu aktaran Karaca, “Üzücü bir olay, tam üretimimizin ortasındaydık. Böyle bir talihsiz olay, en az birkaç ay üretimlerimizi durduracak. Kötü bir durum.” dedi.

Kaynak: AA