Antep’in Nizip İlçesi’nde 461 kişi karantinada

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Antep’in Nizip İlçesi’nde 11 hanede yaşayan 51 kişi için karantina kararı verilirken, hala 113 evde 461 kişi karantinada bulunuyor.

 Sivas’ta da bir köyde 14 günlük karantina uygulaması başlatıldı.

Antep’in Nizip ilçesinde 11 ev, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. Nizip Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, filyasyon çalışmaları kapsamında dün itibariyle 11 hanede yaşayan 51 kişi hakkında karantina kararı verildi. Hıfzıssıhha Kurulu kararınca söz konusu evlerin bulunduğu yerlere uyarı yazısı asıldı, güvenlik şeridi çekildi.

113 evde 461 kişi karantinada

8 hanede yaşayan 31 kişinin karantina uygulaması sona erdiğinin belirtildiği açıklamada, Nizip’te halen 113 evde 461 kişinin karantina altında bulunduğu belirtildi. Açıklamada, “Normalleşme süreci kapsamında kendinizin ve ailenizin sağlığı için lütfen sosyal mesafe kurallarına en az 1,5 metre, 3-4 adım ve hijyen kurallarına uyunuz. Sevdiklerinizi korumak için maske, mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermeniz büyük önem arz etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Sivas’ta bir köy karantinaya alındı

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, Covid-19 tedbirleri kapsamında Akören Köyü’nün Zara İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındığı bildirildi. Açıklamada, 14 günlük karantina süresince köye giriş ve çıkışların yasaklandığı belirtildi.

Kaynak: AA