Antep’te şüpheli kadın ölümü

“Bana bir gün ulaşılmazsa hakkımı arayın” paylaşımı yapan 17 yaşındaki Feyza Nur Saydam, evinin teras katından şüpheli bir şekilde düşerek yaşamını yitirdi

Feyza Nur Saydam 17 Ağustos’ta “Ben bir yerden aşağı atlamam Allah korkum var benim ama biri atmıştır” paylaşımı yapmıştı.

Antep Şehitkamil ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’nde, Feyza Nur Saydam (17) adlı kadın ailesiyle yaşadığı evin teras katından şüpheli bir şekilde düşerek ağır yaralandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Saydam, yaşamını yitirdi. 

Saydam’ın cenazesi, Antep Adli Tıp Kurumu’nda yapılan işlemlerinin ardından ailesine teslim edilirken, genç kadının ölümü başlatılan soruşturmada “intihar” olarak geçti. Soruşturma devam ediyor. 

‘Hakkımı arayın’ paylaşımı 

Saydam’ın, 13 Ağustos 2020 tarihinde önce intihar ettiği ileri sürülen, daha sonra ise bir apartmanın 4’üncü katından atıldığı ortaya çıkan Duygu Delen’e ilişkin yaptığı paylaşım dikkat çekti. Saydam, 17 Ağustos 2020 tarihinde twitter hesabı üzerinde şu paylaşımda bulunmuş: “Bana bir gün ulaşılmazsa kaçmamışımdır kaybedilmişimdir, ben bir yerden aşağı atlamam Allah korkum var benim ama biri atmıştır, uyuşturucu kullanmam, zorla verilmiştir, bir gün hashtaglerden biri olursam bulunacak kılıfların hiçbirini yapmam, hakkımı arayın.”

MA