Aydın’da kayıp olan 16 yaşındaki kız çocuğu ölü bulundu

Aydın’ın Didim ilçesinde 2 gün önce kaybolan 16 yaşındaki Yağmur Tayhan’ın cansız bedeni bulundu.

Didim’de Cumhuriyet Mahallesi’nde ailesiyle yaşayan Yağmur Tayhan, 25 Temmuz’da alışveriş yapmak için evden ayrıldı. Kızlarından bir daha haber alamayan ailenin durumu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bildirmesinin ardından arama çalışmaları başlatıldı.

Vücudunda çok sayıda kesik izi bulundu

Bu sabah Cumhuriyet Mahallesi’nde devriye görevini sürdüren ekipler, yol kenarındaki arazide bir kişinin cansız bedenini buldu. Vücudunda çok sayıda kesik izi bulunan cansız bedenin, kayıp Tayhan’a ait olduğundan şüphelenen ekip, aileye durumu bildirdi.

Ailenin teşhisi sonucu cansız bedenin Tayhan’a ait olduğu belirlendi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Tayhan’ın cenazesinin otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderileceği öğrenildi.

Tayhan, kaybolduğu gün bir işyeri kamerasına yansıdı

Tayhan’ın ölü bulunduğu yerin, babasına ait lokma dükkanına yaklaşık 100 metre mesafede olduğu belirtildi. Öte yandan Tayhan’ın kaybolduğu gün, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde çocuğun yalnız olarak yolda yürüdüğü ve elinde bir poşet olduğu görülüyor.

AA – AYDIN