Aygül Demirtaş: Demirtaş’ın sağlık durumu ve morali iyi

HABER MERKEZİ – Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın hastaneye sevk edilerek gerekli tüm tetkiklerinin yapıldığını belirten Avukat Aygül Demirtaş, Demirtaş’ın sağlık durumu ve moralinin iyi olduğunu ifade etti.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumu ile avukatı aynı zamanda kardeşi Aygül Demirtaş twitter hesabından açıklama yaptı. Aygül Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın hastaneye sevk edilerek gerekli tüm tetkiklerin yapıldığını ve sonrasında yeniden cezaevine götürüldüğünü belirtti. Şu an itibariyle Demirtaş’ın hayati tehlike doğuracak bir durum tespit edilmediğini belirten Aygül Demirtaş, “Farklı birkaç tahlil ve işlem de yapıldıktan sonra teşhis konulmasını bekliyoruz. Şu anda sağlık durumu ve morali gayet iyidir” dedi.

HDP Genel Merkezi’nin Demirtaş’ın sağlık durumu ve tedavi edilmemesine yönelik bir hafta sonra açıklama yapmasına gelen eleştiriler üzerine Aygül Demirtaş, “HDP genel merkezinin, bizden kaynaklı olarak durumdan geç haberi olmuştur. Partimizin böylesi konularda duyarsızlığı söz konusu bile olamaz.” dedi.

Aygül Demirtaş, “Demirtaş duyarlılık gösteren başta HDP genel merkezi olmak üzere halkımıza ve avukatlarına özel selam ve teşekkürlerini iletmektedir.” diye belirtti.