Ayhan Bilgen Twitter’dan mesaj yayınladı: AYM yok sayıldı

Tutuklanarak, yerine kayyım atanan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, kentte hiçbir kazanımın kaybedilmeyeceğini belirterek, tutuklama kararı alan mahkeme heyetinin AYM kararını yok saydığını kaydetti. 

Ayhan Bilgen geçtiğimiz cuma günü tutuklanmıştı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2014 Kobanê eylemlerine ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklanan ve hemen sonrasında yerine kayyım atanan Kars Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, Twitter hesabı üzerinden mesaj yayınladı.  

‘Demokrasi varmış gibi davranılmasındansa…’

Kars’taki hiçbir kazanımın kaybedilmeyeceğini belirten Bilgen, paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi: “Bizlere yaşatılan hukuksuzluk üzerine arayan, ziyaret eden, mesaj yayınlayan herkese teşekkür ederim. Şu bilinmelidir ki, Kars’taki hiçbir kazanım kaybedilmeyecek ve bu sahiplenme boşa gitmeyecektir. Tutuklanma kararımızı kimin aldığını bilmiyorum ama kararı yüzümüze okuyan heyet tarihi bir iyilik yaparak Anayasa Mahkemesi kararını ve hukukun temel ilkelerini yok saydıklarını gayet açık bir biçimde göstermişlerdir. Demokrasi varmış gibi davranmalarındansa bu kadar açık bir hukuksuzluğa imza atılması, Türkiye demokrasisi açısından çok daha değerli bir farkındalık ve kazanıma vesile olacaktır.”

Twitter – MA