Ayhan Bilgen’e Yeşil’li, JİTEM’li, kurşunlu tehdit mesajı

HDP’nin görevden alınmayan tek belediyesi olan Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’e, sosyal medyadan JİTEM’li, kurşunlu fotoğrafla tehdit mesajı gönderildi.

Sosyal medyada da Müslüman kimlikleriyle hak savunuculuğu ve siyaset yapan Ömer Faruk Gergerlioğlu, Hüda Kaya, Ayhan Bilgen ve Ahmet Faruk Ünsal hedef gösteriliyor.

Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen’e yönelik başlatılan linç kampanyasına bir yenisi daha eklendi. Kullanıcısı belirlenemeyen sosyal medya hesabından, Bilgen’e kurşunların bulunduğu bir fotoğrafla birlikte “Şewbaş hewal ölüm seni JİTEM. Seversiniz” notuyla mesaj gönderildi.

Mesajı gönderenin profilinde kontrgerilla olarak bilinen ve yaşayıp yaşamadığı konusunda bilginin belirsiz olduğu JİTEM’ci Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım’ın fotoğrafı da bulunuyor.

‘Demirden korkan trene binmez’

Ayhan Bilgen ise tehdit mesajına Twitter hesabından cevap verdi. Bilgen, “15 yıl önce MAZLUM-DER çalışmalarında da benzer tehditlere tanıklık ettik. Onlar alışkanlıklarından vazgeçmediği gibi bizim açımızdan da değişen bir şey olmadı. Demirden korkan trene binmez” paylaşımında bulundu.

Bilgen’in avukatı Bişar Abdi Alınak da gönderilen mesaj hakkında Pazartesi suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Müslüman hak savunucuları hedefte

Öte yandan İslami kimlikleri ile insan hakları mücadelesi yürüten siyasetçilere yönelik hedef göstermeler devam ediyor. @ahmet_canturk adlı twitter kullanıcısı sosyal medya hesabından Mazlum-Der eski yöneticisi TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, başörtü mücadelesinin simse isimlerinden HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, yine eski Mazlum-Der yöneticisi ve Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen ile halen Ali Babacan’ın liderliğini yaptığı DEVA Partisi’nin kurucularından ve Mazlum-Der eski başkanı Ahmet Faruk Ünsal’ı hedef gösterdi. Ahmet Cantürk, bu isimlerin ellerinde masum kan bulunduğunu iddia ederek trollere hedef gösterdi.