Ayşegül Aktürk reddettiği erkek tarafından öldürüldü

İstanbul’da reddettiği Muharrem E. tarafından işe giderken yolu kesilen Ayşegül Aktürk (36) bıçaklanarak öldürüldü.

Muharrem E.’nin bir süredir Aktürk’ü ısrarlı takip ettiği öğrenildi.

Fotoğraf: Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu

İstanbul’un Maltepe ilçesine bağlı Başıbüyük Mahallesi’nde yaşayan Ayşegül Aktürk (36), sokakta bıçaklı saldırıya uğradı. Mezopotamya Haber Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; İşe gitmek üzere evden çıkan Aktürk’ün yolu komşusu Muharrem E. (22) tarafından kesildi. Bir süre yaşanan tartışmanın ardından Muharrem E. Aktürk’e bıçakla saldırıda bulundu.

Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri ağır yaralanan Aktürk’ü ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Aktürk, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Aktürk’e bıçakla saldırdıktan sonra kendisini de bıçakla yaralayan Muharrem E. ise Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.

2 çocuğu olan Ayşegül Aktürk’ü, bir süredir Muharrem E.’nin ısrarlı takip ettiği öğrenildi.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu olayı twitter hesabından “bu bir #kadıncinayetidir” etiketiyle paylaştı. Paylaşımda, Ayşegül Aktürk’ün reddettiği erkek tarafından işe giderken yolunun kesildiği ve bıçaklanarak sokak ortasında öldürüldüğü paylaşıldı.