Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü Boğaziçi direnişçilerine ve Gergerlioğlu’na veriliyor

İHD tarafından verilen Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödülüne bu yıl Boğaziçi Üniversitesi Direnişi bileşenleri ve Ömer Faruk Gergerlioğlu layık görüldü

İnsan Hakları Derneği (İHD) tarafından 2003 yılından bu yana düzenli olarak verilen Ayşenur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödülü, ‘İnsan Hakları, Adalet ve Özgürlükçü Demokrasi İçin Acil Eylem’ teması ile bu yıl Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Boğaziçi Üniversitesi Direnişi bileşenlerinin oldu.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi tarafından yapılan açıklamada; “ ‘İnsan Hakları, Adalet ve Özgürlükçü Demokrasi İçin Acil Eylem’ teması ile bu yıl, insan hakları faaliyetleri nedeniyle hedef haline gelen ve halen tutuklu bulunan Ömer Faruk Gergerlioğlu ile,  Akademik Özgürlük ve Özerklik için direnen Boğaziçi Üniversitesi Direnişi bileşenleri adına Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri, çalışanları ve mezunlarına verilmesi kararlaştırılmıştır” denildi.

Ödül töreni yarın İHD İstanbul Şubesi’nde

Ödül töreni 12 Haziran 2021 Cumartesi günü,  İHD İstanbul Şubesi’nde saat 16:00’da gerçekleşecek. Törene Boğaziçi Üniversitesi Direnişi bileşenlerini temsilen Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Kuban Altınel, Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü 4. Sınıf öğrencisi Nazlıcan Doğan, Boğaziçi Üniversitesi İçin Mezunlar Girişimi’nden  (BUİM) Nurbanu Pekol ve Eğitim Sen Boğaziçi Üniversitesi İşyeri Temsilciliği adına Esra Şener katılacak.

Yeni1Mecra