Babacan: Herkes en az bir kere mağdur oldu, acılarımızla eşitlendik

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye’de herkesin en az bir kere düşman, bir kere üvey evlat, kere mağdur olduğunu belirterek, “Adeta acılarımızla eşitlendik.” dedi.

Babacan, hiçbir soruna çare olmayan eski hesaplaşmaları, eski kavgaları bırakıp yeni bir başlangıç yapmanın zamanı geldiğini söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bartın kongresinde konuştu

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Bartın Kültür Merkezi’nde, partisinin il başkanlığının 1. Olağan Kongresi’nde konuştu. Babacan, parti olarak ülkenin dört bir yanında filizlendiklerini belirtti.

‘Herkes en az bir kere düşman oldu’

Türkiye’nin 100 yılda büyük başarılara imza attığını ve savaşlarla yıkılmış bir ülkeden genç bir demokrasiyi kurduğunu ifade eden Babacan, şunları ifade etti:

“Her alanda ülkemiz ileriye taşındı ama bu yüzyılda büyük acılar da yaşadık. Türkiye’de herkes bir kere düşman, bir kere üvey evlat, en az bir kere mağdur oldu. Adeta acılarımızla eşitlendik. DEVA Partisi olarak artık hiçbir sorunumuza çare olmayan eski hesaplaşmaları, eski kavgaları bırakıp yeni bir başlangıç yapmanın zamanı geldi.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Bartın kongresine katıldı

‘Hiçbirimiz geçmiş üzerinde uzlaşmak zorunda değiliz’

Geçmişi, doğruları ve yanlışlarıyla değiştiremeyeceklerini söyleyen Babacan, “Hiçbirimiz geçmiş üzerinde de uzlaşmak zorunda değiliz ama yarınlar bizim elimizde. Yarınları hepimizin ortak yarınları haline getirebiliriz. “ dedi.

‘Herkesi yeni bir toplumsal sözleşmede buluşturabiliriz’

Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kimliği, inancı, ideolojisi her ne olursa olsun Türkiye’nin neresinden gelirse gelsin herkesi özgürlük, adalet, ehliyet, fırsat eşitliği, şeffaflık, hesap verebilirlik ilkeleri etrafında ve yeni bir toplumsal sözleşmede buluşturabiliriz. Artık konuşmaktan, fikirlerden, farklı kimliklerden, dünyadan, gelecekten korkmayan cesur, zengin bir Türkiye istiyoruz. DEVA Partisi olarak, Cumhuriyetin 100’üncü yılını taçlandırmaya layık bir siyasi hareket olarak damla damla büyüyoruz.”

Tek listeyle girilen seçimde il başkanlığına mevcut başkan Ali Yıldırım seçildi.

AA – BARTIN