Babacan’dan ittifak yanıtı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kendisine yöneltilen ittifak sorusuna, “Biz şu an kendi işimize bakıyoruz” diye cevap verdi.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kadın Politikaları Başkanlığı ile Yerel ve Şehircilik Politikaları Başkanlığı’nın ortak hazırladığı “Eşitlikçi Kentler” projesi, partinin Genel Merkezi’nde tanıtıldı. Tanıtım ardından basına açıklama yapan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, yanı sıra, projenin hedeflerini anlattı.

Şehirlerde kadınların güven içinde özgür olmalarını sağlayacaklarını söyleyen Babacan, “Yerel yönetim denilince aklına hemen imar rantı düşenlerin zihniyetini en kısa zamanda tarihin tozlu raflarına kaldırmakta kararlıyız. Eşitlikçi kentler kurma umuduyla tasarladığımız planımız; tüm bireylerine karşı eşit ve adil yaklaşan bir şehir yaşamını öngörüyor” dedi.

‘İşimize bakıyoruz’

Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Babacan, kendisine yöneltilen ittifak sorusuna, “Biz şu an kendi işimize bakıyoruz” diye cevap verdi. “Muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu mu olmalı? Sorusuna “Bizim cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda parti olarak kararımız, seçim kararlarının alınmasıyla beraber partimizin yetkili organları ile tartışılacaktır ve gerekli kararlar açıklanacaktır” cevabını verdi.