Bahçeli CHP’yi hedef aldı: Erken seçim isteği tuzaktır

MHP Gene Başkanı Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrılarının “tuzak” olduğunu savunarak, “Türk milleti böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir.” dedi.

Cinsiyetçi söylemlerine devam eden Bahçeli, siyasi mücadelenin de “adam gibi” yapılması gerektiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fotoğraf: Arşiv/AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu. Bahçeli konuşmasında muhalefete yüklenerek, hakaret ve suçlamalarda bulundu. “Millet ittifakı”na “zillet ittifakı” diyerek hakaret eden Bahçeli, muhalefeti Türkiye’yi kötüleme yarışı içine girerek milli özgüveni aşındırmak isteyen “çorak zihniyetler” olarak suçladı.

‘Siyasi mücadele adam gibi yapılmalıdır’

Cinsiyetçi söylemlerle konuşmasını sürdüren Bahçeli, “siyasi mücadele dürüstçe, mertçe, adam gibi yapılmalıdır.” ifadelerini kullandı. Muhalefet partilerini “Zillet partileri” olarak yüklenmeye devam eden Bahçeli, “Türkiye muhalefet yozlaşmasına alarm verici ölçüde maruzdur.” dedi.

‘Bir yıl içinde ne değişti’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 2020’nin farklı tarihlerinde erken seçime karşı olduklarını, buna gerek duymadıklarını söylediğini belirten Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na ne olduğunu, nereye kaybolduğunu; bir yıl içinde neyin değiştiğini sordu. Bahçeli, şu iddialarda bulundu:

“Kılıçdaroğlu’nun erken seçim zorlaması kimlerin talebi, hangi karanlık mahfillerin siparişidir? FETÖ’cülerin 6 aylık süre içinde Kılıçdaroğlu’nun iktidarını dillendirmeleri, birdenbire mayısın ilk haftasından itibaren hükümet üyelerini hedefine alan iftira kampanyaları, erken seçim dayatmasıyla yakından bağlantılıdır.”

Kılıçdaroğlu’na suçlamalar

ABD’nin, bazı Körfez ülkeleriyle “hain bir senaryo” üzerinde kafa yorduğuna dair iddiaların havalarda uçuştuğunu belirten Bahçeli, “Birleşik Arap Emirlikleri’nden İsrail’e kadar Türkiye’yi köşeye sıkıştırmayı, bölgesel yükselişinin önünü kesmeyi amaçlayan ülkelerin örtülü operasyonları, asimetrik tahrikleri anlaşıldığı kadarıyla şiddet ve yoğunluk kazanmıştır. Kılıçdaroğlu ve diğer yandaşları bu operasyonların siyaset ayağıdır.” suçlamalarında bulundu.

‘Oyun büyük, sinsi, karanlıktır’

“Biden’in dümen suyuna giren, gazına gelen, kanlı teknesine binen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin, erken seçim isteği sahibinin sesi, melanetin sözüdür.” ifadesini kullanan Bahçeli, CHP’nin erken seçim çağrısına ilişkin “Türk milleti, böylesi bir tuzağa kesinlikle düşmeyecektir.” dedi.

‘Bizim mafyayla ortak olduğumuzu söylemek saptırmadır’

Şu anda CHP yönetimine siyasi propaganda üretimini kimin yaptığı, söylem ve eylem sınırını hangi suçluların belirlediğinin herkesçe bilindiğini iddia eden Bahçeli, “Kılıçdaroğlu masal atlatmasın, ruh ikizi haline dönen mafyaya baksın. Bizim mafyayla ortak olduğumuzu söylemek bariz bir saptırmadır. Ama mafyanın CHP’ye, boyalı medyaya, tetikçi köşe yazarlarına nasıl nüfuz ettiğini, bunları kafese nasıl yerleştirdiğini bilmeyen, duymayan, görmeyen kalmamıştır.” dedi.

‘Seçimlere 754 gün kalmıştır’

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçiminin 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını yineleyen Bahçeli, “Bugünden itibaren de seçimlere 754 gün kalmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu, önce sabret, sonra da seyret; milletin zilletle göreceği demokratik hesaba şunun şurasında 2 yıl 24 günlük süre vardır.” dedi.

‘Yüzde 7 büyüme Türkiye ekonomisinin vahim fırtınadan çıkma başarısıdır’

CHP yönetimine “Mutfakta yangın var” deyip durmamaları tavsiyesinde bulunan Bahçeli, “Yanan sizin iradenizdir, yangın yerine dönen sizin imtiyazlı ve izansız siyasetinizdir. Kaldı ki 2021’in ilk çeyreğinde yüzde 7 büyüyen Türkiye ekonomisinin vahim fırtınadan nasıl çıkma başarısı gösterdiğini kabul ve ifade edin.” şeklinde konuştu.

‘Atatürk’e hakaret husumet anlamına gelir’

Atatürk’e hakaret etmenin mukadderata da husumet anlamına geldiğini dile getiren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Allah için söyleyiniz, Atatürk’e dil uzatanlar daha iyi Müslüman olduklarını mı sanıyorlar? Atatürk’e en ağır sözleri reva görenler Türk milletinin ruhunu okşadıklarını mı düşünüyorlar? Ey kendini bilmez akılsızlar, Atatürk’ümüzden ne istiyorsunuz? O tarih sahnesine çıkmasaydı, Türklüğün kıvancı, İslam’ın bekçisi olmasaydı, doğduğunuzda kulağınıza ezan mı okunur, yoksa bir kilisede vaftiz mi edilirdiniz? Atatürk’ün hatıralarına ve heykellerine saldıran zavallılar, sizin yel değirmenlerine savaş açan Don Kişot’tan, yancısı Sanço Panço’dan ne farkınız vardır?”

Kaynak: AA