Bahçeli: İttifakımızda çatlak arayanlar nal toplamaya devam edecektir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Cumhur İttifakının “alçak kampanyalarla” hedef alındığını öne sürerek, “İttifakımızda çatlak arayanlar bundan sonra da yollarda nal toplamaya devam edeceklerdir.” ifadesini kullandı.

Bahçeli, muhalefet partilerini, sanatçı Zülfü Livaneli ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef alarak, suçlamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli dün MHP Merkez Yönetim Kurulu ile Merkez Disiplin Kurulu’nun ortak toplantısını gerçekleştirdiklerini, Türkiye’yi yakından ilgilendiren iç ve dış gelişmeleri tüm boyutlarıyla ele aldıklarını söyledi.

‘Cumhur İttifakı’nı hedef alan alçak kampanyalara kulağımız tıkalı’

“Son günlerde Cumhur İttifakı’nı hedef alan alçak kampanyalara tamamıyla kulağımız tıkalı, gözümüz de gönlümüz de kapalıdır.” diyen Bahçeli, “Şirret niyetlerinin esiri olanlar ne derse desin, Cumhur İttifakı dünden daha güçlü bir şekilde ayaktadır; Türkiye için, Türk milleti için, istiklal ve istikbal haklarımız için varlık ve birliğini kararlılıkla muhafaza etmektedir.” dedi.

İttifaklarında çatlak arandığını öne süren Bahçeli, “Akıllarınca ittifakımızda çatlak arayanlar, her konuyu çarpıtanlar bundan sonra da yollarda nal toplamaya devam edeceklerdir. Cumhur İttifakı camdan yapılmış vitrin süsü bir vazo değildir ki çatlasın, dağılsın.” ifadelerini kullandı.

‘ABD Fetullah Gülen’i derhal Türkiye’ye iade etmelidir’

15 Temmuz’un sis bulutunun henüz dağılmadığını söyleyen Bahçelu, “Çünkü ihanet ve işgal planlarının merkez üssü hala aktiftir. Kripto damar henüz kurumamıştır. FETÖ elebaşları ABD’de ve Avrupa ülkelerinde cirit atmaktadır.” ifadesini kullandı. Abdullah Öcalan’ın Türkiye’ye getirilişini hatırlatan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Fetullah Gülen de aynı şekilde derdest edilip ülkemize getirilmelidir. Başka çare yoktur, başka çözüm yoktur, başka seçenek yoktur, ihanetin bedeli başka türlü ödenmiş olmayacaktır. Eğer ABD, FETÖ’yü Türkiye aleyhine imal etmemişse, Fetullah Gülen’i derhal Türkiye’ye iade etmelidir. Bunu, müttefiklik hukukuna saygı gereği yapmak zorundadır. “

CHP hakkında ‘PKK çizgisine taşındığı’ iddiası

Bahçeli, konuşmasına CHP’ye suçlamalarda ve hakaretlerde bulunarak devam etti. CHP yönetimine göre 15 Temmuz’un tiyatro, masal ve düzmece olduğunu söyleyen Bahçeli, “15 Temmuz gecesi vatanı işgal etmek isteyen teröristler neyse, bu barbarlığa, bu düşmanlığa ‘tiyatro’ diyenler aynısıdır. CHP ile İP, HDP’nin yörüngesine sabitlenmenin yanı sıra PKK’nın çizgisine taşınmışlar, FETÖ’yle de tek yumurta ikizi haline gelmişlerdir. Bunlar zulme payanda olmuşlardır. Bunlar hıyanete göz yummuşlar, olur vermişlerdir.” ifadelerini kullandı.

‘CHP sözde KHK mağdurlarına destek vermektedir’

OHAL mağdurlarına “sözde” diyen Bahçeli, CHP’nin, bunun üzerinden istismarla vakit geçirdiğini iddia etti. Bahçeli, şöyle devam etti:

“Bizim gerçek mağdurlara diyecek bir sözümüz yoktur. Onların hak ve hukukunu her fırsatta savunduğumuz ortadadır. Partimize yapılan müracaatları aynısıyla hükümetle paylaştığımız da bilinmektedir. Ancak mağdurlarla, mahvımızın projesine piyonluk yapanları mutlaka tefrik etmek şarttır. CHP’ye tutunmuş iş birlikçiler, bu ayrıma en ufak bir itina ve ihtimam göstermeden sözde KHK mağdurlarının tümüne yalan yanlış pek çok ifadeyle destek vermektedir. Bu CHP yönetimi, Milli Mücadele yıllarında görev almış olsaydı, biliniz ki yedi düvele mağdur, yedi başlı ejderhaya mazlum muamelesi yapar, vatanı da onursuz şekilde devrederdi.”

Kadrolaşma tartışması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hedef alarak konuşmasını sürdüren Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Dün bir gazeteye vermiş olduğu beyanatta demiş ki ‘Bahçeli, bütün bürokratik kadrolarını bu vesileyle devlete yerleştiriyor’. Bazı müflis köşe yazarları, bazı münafık yorumcular, bizi FETÖ’yle bir tutacak kadar namus ve şeref değerlerinden uzaklaşmışlardır. Öncelikle şunu söylemek isterim ki Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in vatanperver ve milletsever mensupları, Türkiye’nin zencileri, itilmiş, kakılmış, dışlanmış insanları değildir. Uğruna şehadeti bile göze aldığımız bu ülkeye liyakat ve ehliyet kriterlerine bağlı şekilde hizmet eden kardeşlerimizin hakkını savunmak bizim için haysiyet meselesidir. Bundan taviz veremeyiz, buna duyarsız kalamayız. Bizi, devlete sızan karanlık örgütlerle bir tutmak, aynı görmek, bu suretle afişe etmeye ve fişlemeye çalışmak en adi cinayettir, en kati cehalettir, en alçak hıyanettir, en vahim günahkarlıktır.”

Zülfü Livaneli’ye de yüklendi

İsim vermeden sanatçı Zülfü Livaneli’ye de suçlamalarda bulunan Bahçeli, son günlerde manidar bir zamanlamayla başını kaldıran CHP’li bir sanatçı ve siyasetçinin, “Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz” diyerek, asıl yüzünü sergilediğini öne sürdü. Bahçeli, Livaneli için “güneş toplamakla meşhur bu kişi” tabirini kullanarak, bir tek Kemal Kılıçdaroğlu’na laf etmediğin bunun da “Demek ki danışıklı dövüş bir siyaset planlaması sahnededir.” olduğunu iddia etti.

Davutoğlu’na hakaret

Çözüm sürecine ilişkin sözleri üzerinden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na “Serok Ahmet” diyerek suçlama ve iddialarda bulunan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Fitneyi bıraksın, buradan kendisini doyuracak ekmek çıkmayacaktır. Onun Serokluğu bölücülüğün umududur, terör örgütünün taltifidir, Türkiye’nin temellerini dinamitlemenin şifresidir. Edepsizce bizi Kürt ve Kürtçe düşmanı gösteren Serok Ahmet gafletin pençesindedir. İftiracının daniskasıdır. Serok Ahmet, zillet çamurunun içinde çırpınmaktadır. Görüyoruz ki siyasette zillet ittifakına melanet bir rol biçilmiş, takviye güç olarak bölücü ve yıkıcı unsurlar öne çıkarılmış, dış destek olarak uluslararası platformlar ve husumetle temellenen sivil toplum kuruluşları sürece dahil edilmiştir.”

‘Haktan yana bakanlar rezil oyunu bozmak için saatini sabırla bekliyor

Erken seçim dayatmasının yalnızca CHP, İYİ Parti ve HDP’nin talebi olmadığını söyleyen Bahçeli, “ABD’deki John Bolton, Türkiye’deki çetesine demokrasi konferansı düzenlettirmiştir. Kim, kiminle yürüyor belli olmuştur. Dönme dolaplar dönüp duruyor, ancak haktan ve hakikatten yana bakanlar ise muhalefete yüklenen kahredici rezil oyunu bozmak için vaktini ve saatini sabırla bekliyor.” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Tunç Soyer’i de hedef aldı

Bahçeli, İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri’nin “Demokrasi için bir nefes” mitingine katılan CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e de tepki gösterdi. Soyer’in İzmir’de HDP’lilere seslenerek, “sonuna kadar omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz” kararlılığını “fütursuzca seslendirdiğini” dile getiren Bahçeli, “Hani ittifak yoktu? Hani birlikte değillerdi? Bal gibi, buz gibi CHP-HDP-İP ortaktır, ne var ki kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı meselesi de aralarında ihtilaf yaratmıştır.” iddiasında bulundu.

Avrupa Parlamentosu’nun HDP açıklamasına tepki

Avrupa Parlamentosunun HDP hakkında açılan kapatma davasına ilişkin açıklamasına da tepki gösteren Bahçeli, “Bu ayıplı bir karardır, bu rezil bir karardır, bu anti demokratik ve hukuksuz bir karardır. MHP, Avrupa Parlamentosunun Türkiye’yi kınayan açıklamasına rest çekmekte, meydan okumakta, kınama mesajını tüm gücüyle kınayıp ademe mahkum etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Milletvekillerine her haneye girmeleri çağrısı

TBMM’nin bu hafta içinde çalışmalarına aksi bir durum olmadıktan sonra 1 Ekim’e kadar ara vereceğini hatırlatan Bahçeli, ancak siyasette ara olmadığını ve tatile yer bulunmadığını söyledi. Bahçeli, milletvekillerine seçim bölgelerinde her insana ulaşmasını isteyerek, “Her eli tutunuz, her haneye giriniz, ülkemizin üzerinde oynanan oyunları birer birer anlatınız. Bahane istemiyorum, yılgınlık istemiyorum, oyalanma istemiyorum.” diye seslendi.

‘Seçimler 2023 Haziran ayında yapılacak’

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını yineleyen Bahçeli, “Erken seçim yaygarası koparanları kendi hallerine terk edin, muhatap dahi almayın, varsın onlar kendi hayal dünyalarında ‘seçim’ diye tuttursunlar, biz işimize bakalım, milletimize bakalım, ülkemize bakalım, Türkiye için üstlendiğimiz sorumlulukları harfiyen icra edelim. MHP’yi küçümseyip kasti şekilde oy oranlarının düştüğünü söyleyenlere, Hanya’yı da Konya’yı da gösterelim.” dedi.

Kaynak: AA