Bahçeli: Mafyayı tanımayız, mafyayı takmayız, mafyadan da anlamayız

Devlet Bahçeli, “Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağının ‘mafya’ olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, bize kalırsa önce kendine bakmalı, irtibatlarını gözden geçirmelidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Alaattin Çakıcı ile ilişkileri konusundaki suçlamalar hakkında Biz mafyayı tanımayız, mafyayı takmayız, mafyadan da anlamayız. Cumhur İttifakı, cumhurla birliktedir” sözlerini kullandı.

Kudüs için küresel ya da bölgesel savaş olasılığı

Bahçeli Kudüs için ‘Küresel ya da bölgesel bir savaş’ olasılığından söz etti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: “Medeniyetler şehri Kudüs’ün ruhunu ve dokusunu bilen Türk milleti yeni bir nöbet için devreye girmelidir”

Bahçeli, “Kudüs’e BM veya İslam ülkelerinin katılımıyla teşekkül edecek bir koruyucu güç planlanmıyorsa, o zaman tarihin sesine kulak verilmeli, medeniyetler şehri Kudüs’ün ruhunu ve dokusunu bilen Türk milleti yeni bir nöbet için devreye girmelidir. Çağrı olursa biz gidelim, biz koşalım, hızır gibi yetişelim, gücümüzün yettiği yere kadar girelim, nihai olarak akan kanı durduralım; huzur, istikrar ve güvenliği el birliğiyle, güç birliğiyle temin edelim.” dedi.

Bahçeli, artık bir karar aşamasına, bir yol ayrımına gelindiğini, İsrail terörünün taşınması, kaldırılması, hazmedilmesi imkansız bir sınırda olduğunu belirterek, “Eğer böyle giderse, vahşet durmazsa, inanç ve insan haklarına kategorik saldırılar ısrarla devam ederse ya küresel ya da bölgesel bir savaş son tercih olarak karşımıza çıkacaktır.” dedi.

Devlet Bahçeli, “organize suç örgütü elebaşı” olma suçundan hapis yatan Alaattin Çakıcı’yı cezaevinde ziyaret etmişti

CHP, HDP’nin arka bahçesi

Devlet Bahçeli, konuşmasında CHP’ye yüklenerek “HDP’ye peşinen bakanlık müjdesi veren CHP, PKK’yı devlet yönetimine taşımayı düşünecek kadar bu ülkeye, bu millete yabancılaşmıştır” dedi.  “Çeteler CHP’nin yoldaşı, uyuşturucu baronları CHP’nin yandaşı, DHKP-C, PKK, FETÖ CHP’nin fiili ortağıdır” diyen Bahçeli CHP’yi Kandil’in destekçisi olarak suçladı: “Bugünkü CHP yönetimi, HDP’nin arka bahçesi, Kandil’in ana kademesi, Türkiye düşmanlarının can suyudur.”

‘Mafyayı tanımayız, mafyayı tanımayız’

Bahçeli, Alaattin Çakıcı ile ilişkilerine ilişkin yapılan suçlamalar hakkında şöyle konuştu: “Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağının ‘mafya’ olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı, bize kalırsa önce kendine bakmalı, irtibatlarını gözden geçirmelidir. Terör örgütüyle ittifak kuran bir partinin mafyadan dertlenmesi yüzsüzlüktür. Biz mafyayı tanımayız, mafyayı takmayız, mafyadan da anlamayız. Cumhur İttifakı, cumhurla birliktedir”

Kaynak: AA