Bahçeli MHP Genel Başkanlığına 10. kez seçildi

MHP 13. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlığa yeniden seçilen Devlet Bahçeli, “MHP ve Cumhur İttifakı Türkiye’dir, Türk milletidir, istiklal ve istikbal ahlakıdır” dedi.

Devlet Bahçeli MHP 13. Olağan Kurultayı’nda 10. kez Genel Başkanlığa seçildi

Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen MHP 13. Olağan Kurultayı’nda Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, genel başkanlığa yeniden seçildi.

Oy sayımının tamamlanmasının ardından Devlet Bahçeli’nin katılan tüm delegelerin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildiğini duyurdu. Yalçın, oylamaya 1277 delegenin katıldığını açıkladı. Kurultay’da tek aday gösterilen Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, onuncu kez genel başkan seçilmiş oldu.

Kurultayın pandemi şartlarına uygun gerçekleştirildiğini belirten Divan Başkanı Semih Yalçın, dün yapılan testler sonucu 36 kişinin testlerinin pozitif çıktığını ve salona alınmadıklarını bildirdi.

Delegeler 75 asil 25 yedekten oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ile 9 asil 5 yedekten oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) belirledi.

Bahçeli, partisinin 13. Olağan Kurultayı’nın kapanışında teşekkür konuşması yaptı.

“MHP ve Cumhur İttifakı Türkiye’dir, Türk milletidir”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, konuşmasında şunları söyledi:

“Milli varlığımızı korumak için olanla yetinmeye, yerimizde saymaya hiç hakkımız ve zamanımız da yoktur. Bilinmelidir ki milli varlığımızın halkaları bir kez kopar ve bir kere olsun birbirinden ayrılırsa yeniden birleştirmek, yüzlerce yılda oluşmuş muhteşem beşeri ve kültürel hazineyi yeniden tesis etmek imkansız hale gelecektir. Üzerine titrediğimiz konu işte budur. Kaygılarımız bunun içindir. Aksini düşünen varsa elbette alnını karışlarız. Bunun hilafına hizmet eden çıkarsa kuşkusuz haddini bildiririz. Kimin ne tercihi olur bilemeyiz, ama Müslüman Türk milletine ölümü gösterip sıtmaya razı edecek bir meczup henüz anasının karnından doğmamıştır. MHP, birliğin ve dirliğin adıdır, haysiyet ve huzurun adresidir. MHP ve Cumhur İttifakı Türkiye’dir, Türk milletidir, istiklal ve istikbal ahlakıdır.”

Çanakkale Deniz Zaferi’nin, aynı zamanda tarihin akışını değiştiren bir diriliş destanı olduğuna vurgu yapan Bahçeli, bütün şehitleri hürmet ve rahmetle andı.

“Çanakkale destanının feyziyle 21 Mart’ta karşılayacağımız Türk’ün Bahar Bayramı’nın kıvancıyla yolumuza devam edeceğiz, önümüze çıkarılan korkulukları birer birer devireceğiz.” diyen Bahçeli, “Türkiye’nin yükselen gücünden gözleri korkan Bizans ve Haçlı kalıntıları Sevr’i tekrar tedavüle sokma hayali taşısalar da buna cumhurun ittifak ve irade ruhunun gücüyle karşı duracağız. Suriye ve Irak’ın kanlı ve kaotik şartlarını ülkemize ihraç etmek için fırsat kollayanlara müsaade etmeyeceğiz.” görüşünü paylaştı.

“Küresel emperyalizmin komplolarına göz yummayacağız”

Devlet Bahçeli, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu devleti yıktırmayacağız, bu vatanı parçalatmayacağız, bu milleti böldürmeyeceğiz. Cansa can vereceğiz, kansa kan dökeceğiz, Türklüğün bekasını lekeletmeyeceğiz. FETÖ’nün, PKK’nın, küresel emperyalizmin komplolarına göz yummayacağız. Biz MHP’yiz, Biz Cumhur İttifakı’yız. Hem ülkemizin hem de dünyanın çetin sorunlarla boğuştuğu bir dönemde, iradenizi gösterdiniz, şahsımı bir kez daha Genel Başkanlığa layık gördünüz. Saygıdeğer delegelerimize ve büyük kurultayımızın kutlu iradesine teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Üstlendiğim tarihi ve zor görevi onurla, gururla, heyecanla ve inançla yerine getirmeye devam edeceğim. Emin olunuz, muhannete muhtaç olmayacağız, davamıza asla gölge düşürmeyeceğiz.

Ülkülerimizi, ilkelerimizi, ülkemizin haklarını, davamızın emanetlerini, şehitlerimizin hatıralarını, ecdadımızın haysiyetini büyük bir sorumluluk duygusuyla, adanmış bir yürek eşliğinde temsil etmeyi ant olsun sürdüreceğim. Kurultayımızda tecelli eden sonuçların, kutlu davamıza, partimize, demokrasimize, milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

13. Olağan Kurultayı çalışmalarını tamamladı

Ankara Spor Salonu’nda yapılan kurultayda, genel başkanlık seçimlerinin yanı sıra Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu belirlendi.

Seçimlerin ardından Devlet Bahçeli’nin yeniden genel başkan seçildiği kurultay çalışmalarını tamamladı.

AA / ANKARA