Bahçeli: Seçim zamanında yapılacaktır

MHP Genel Başkanı Bahçeli, erken seçim çağrılarına “Seçim zamanında yapılacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşayacaktır. MHP sözünün eridir. 2023’te cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fotoğraf: Arşiv/AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis Grup Toplantısı’nda konuştu. Türkiye’nin zor bir gündemle karşı karşıya olduğunu belirten Bahçeli, dış politikadaki gelişmeleri değerlendirdi. Bahçeli, “Dağlık Karabağ’da Ermeni mezalimi devam etmektedir. Akdeniz’de, deniz yetki alanı tartışması ve KKTC’deki Cumhurbaşkanlığı seçimi devam etmektedir. Suriye’deki hain saldırı ve sabotajlar devam etmektedir. Kovid-19 salgının neden olduğu sıkıntı ve belirsizliklerin dalga boyu artmaktadır.” dedi.

‘Ekonomiyle ilgili iftiralar propaganda malzemesi olarak kullanılmaktadır’

Türkiye ile Yunanistan, Türkiye ile Fransa arasındaki kırılgan ilişkiler olduğunu, irtifa kaybı yaşandığını söyleyen Bahçeli, “Türk mallarına yönelik ambargolar uygulanmaktadır. Bunlar yetmiyormuş gibi, ülkemizin siyasi tansiyonu yükseltilmektedir. Seçim beklentileri dillendirilirken, ekonomiyle ilgili iftiralar propaganda malzemesi olarak kullanılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

‘Ormana kast eden vatana kast etmiştir’

Hatay’daki orman yangınlarına değinen Bahçeli, “Ormana kast eden vatana kast etmiştir.” dedi. “Hatay’da çıkartılan yangın rüzgarın da etkisiyle yayılmıştır.” diyen Bahçeli, yangınların nasıl çıktığı ile ilgili araştırmaların devam ettiğini, kimler sabotaj yaptıysa cezalandırılmalarının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

TTB ve Kılıçdaroğlu’nu bir kez daha hedef aldı

Bir kez daha Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Bahçeli, şunları ifade etti:

“Hazin gelişmeler karşısında aydın müsveddelerinin tepkilerini duyanınız oldu mu?  TTB’nin haktan ve hakikatten yana tavrını göreniniz oldu mu? Savaşa hayır bildirisini yazan işbirlikçi güruhun itirazını tesadüf edeniniz oldu mu? Terörist Demirtaş’ın, hakkındaki iddiaları göğsüne asacağı şeref madalyası gibi gören CHP Genel Başkanı’ndan ses çıktı mı? Kılıçdaroğlu şereften ne anlıyor, hayata ve doğaya kasteden hainlerin elebaşı Demirtaş’la ilgili nazlı nazlı kahvaltı rezervasyonu yapanlar nasılsınız, iyi misiniz.” 

‘Dağlık Karabağ’da çözüm teklifleri tuzaktır’

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çözüm masasına değinen Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “Ermenistan çatışmasının ateşkes, diyalog, diplomasi gibi kandırmacalarla çözüm teklifleri tuzaktır. Geçen hafta ne demişsem aynı noktadayım. İki ülke arasında masa kurma önerileri Dağlık Karabağ davasını karalamaktan başka manaya gelmemektir. Terörist devlet Ermenistan Dağlık Karabağ’dan çekilmeli. Görüşme ve temas trafiğiyle Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’dan bütünüyle çekilmeleri hayaldir, güç kullanarak vatan toprakları alınacaktır. Azerbaycan’ın ateşkese uyulduğunu, aktif savaş faaliyetlerinin yürütülmediğini basa basa açıklaması Ermenistan’ı cesaretlendirmektedir. Dağlık Karabağ masada değil terör devleti Ermenistan’ın kafasına vura vura alınmalıdır.”

‘Seçim zamanında yapılacaktır’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun erken seçim çağrısına yanıt veren Bahçeli, “CHP Genel Başkanı’nın seçim isteği sipariştir, aynı zamanda hezeyandır. Kaçış sendromu yaşayan Kılıçdaroğlu düne kadar erken seçime karşı olduğunu söylüyordu. CHP’ye oy veren kardeşlerin bile şaşkınlıkla soruyor. Seçime gidip de ne yapacak, nereye ulaşacaksın?” dedi.

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’na “Bu işlere kafa yorma, seçim meçim derdine düşme, işin yoksa şahit ol, paran çoksa kefil ol. Seçim zamanında yapılacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yaşayacaktır. MHP sözünün eridir. 2023’te cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi. 

MA – ANKARA