Bahçeli, TTB’yi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TTB’yi ve TTB’yi ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu “TTB’ne yönelik eleştirilerime Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesi gayet doğaldır. Zira kaynakları aynıdır.” diyerek hedef aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Türk Tabipleri Birliği’ni (TBB) hedef almaya devam etti, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da TTB’yi ziyareti nedeniyle yüklendi.

‘Şifayı fethedeceğiz’

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin Bahçeli, “Allah verdiği her derdin dermanını da vermiştir. İnancımız budur. Sabır, tedbir, tevekkülle musibeti defedeceğiz, şifayı fethedeceğiz. Bilim Kurulumuzun tavsiyelerine uymalıyız, Sağlık Bakanlığımızın çağrılarına kulak vermeliyiz. Çünkü tedbir virüsten daha güçlüdür.” ifadelerini kullandı.

TTB’yi ‘felaket çığırtkanlığı’ yapmakla suçladı

Sağlık çalışanlarına teşekkür ettiği paylaşımının devamında TTB’yi hedef göstermeye devam eden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Ancak dar bir kadronun mesleki örgütlenmelerini Türkiye’nin aleyhine kullanmalarını da kınıyorum. İnsanlarımızı telaşlandırmak, ortada bir şey yokken felaket çığırtkanlığı yapmak, kusursuz fırtına kapıda diyerek dehşet tablosu çizmek ahlaki olmadığı gibi milli ve vicdani bir tavır da değildir. Bilim insanları umut verir, ufuk çizer, haysiyet ve şefkatle muamele eder.”

TTB’yi ziyaret eden Kılıçdaroğlu’na tepki

Kılıçdaroğlu’nun TTB’yi ziyaret etmesine tepki gösteren Bahçeli, Kılıçdaroğlu için “Virüsle mücadeleyi köstekleyen” iddiasında bulundu. Bahçeli, paylaşımının devamında şu ifadeleri kullandı:

“TTB’ne yönelik eleştirilerime Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesi gayet doğaldır. Zira kaynakları aynıdır. KOVİD-19’la mücadele edenlerle ilgili en küçük sözüm yokken var demek müfterilik ve utanmazlıktır! Kılıçdaroğlu keşke bir yalan makinesine bağlanıp bu konuşmasını yapsaydı!”