Bahçeli: Ülkülerimize kefen biçen olursa o kefeni başlarına geçiririz

MHP Genel Başkanı Bahçeli, MHP’yi, şiddet yanlısı göstermenin ayıplı ve ahlaksız bir suçlama olduğunu belirterek, “Ancak ülkemize ve ülkülerimize kefen biçen olursa da o kefeni başlarına geçiririz.” tehdidinde bulundu.

Bahçeli, “HDP’nin kapatılmasına karşı çıkmak adaleti sekteye uğratmaktır” diyerek HDP’nin kapatılması isteğini yineledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 2021 yılının ilk TBMM Grup Toplantısında konuştu. Bahçeli, Meclis’in 1 aylık aranın ardından yasama faaliyetlerine başladığını hatırlattı.

“Üç beş kendini bilmezin, beş on densizin karalamasıyla yolumuzdan dönecek değiliz.” diyen Bahçeli, MHP’yi, şiddet yanlısı göstermenin, sokak diline saplanıp kaldığını iddia etmenin ayıplı ve ahlaksız bir suçlama olduğunu söyledi.

Bahçeli, şöyle devam etti: “İnsan sevgimizin sadakasını versek yedi sülalelerine yetecek olan çevrelerin partimizi kavga ve karışıklıkla bir gösterme çabası hayasız bir tuzaktır. Biz bu tuzağa düşmeyiz, bu oyuna gelmeyiz. Alçakça tezgahlanmış kara kampanyalara asla teslim olmayız.”

‘Ülkülerimize kefen biçen olursa da o kefeni başlarına geçiririz’

“Önüne gelenin vurup güç denemesi yapacağı bir kum torbası olmadıklarını” belirten Bahçeli, “Yumuşak başlı isek de uysal koyun görülemeyiz. Çakallık yapana bozkurt gibi dikiliriz. Bir adım yaklaşana on adımla koşarız. Bir el uzatanı koca bir yürekle kucaklarız. Ancak ülkemize ve ülkülerimize kefen biçen olursa da o kefeni başlarına geçiririz.“ ifadelerini kullandı.

‘Ucuz provokasyon’

İsim vermeden bazı gazeteci ve siyasetçilere yönelik son zamanlarda “vasat” bulan saldırılarla milliyetçi-ülkücü hareket arasında bağ kurmanın zorba ve zorlama bir isnat olduğunu ifade eden Bahçeli, şöyle konuştu:

“Türk milleti uğruna gözümüzü daldan budaktan esirgemeyiz, bunu da mertçe sahipleniriz. Tarafı olmadığımız bir saldırının faili olarak gösterilmek ucuz bir provokasyon taktiğidir. Biz bu tip basit ve bayağı taktiklerin iç yüzünü, arka plandaki sinsi kurguları, masa başında yapılan kanlı planların sahaya taşıma arayışlarını ta 12 Eylül öncesinden beri tanır ve hafızalarımızda saklı tutarız. Hiç kimse şiddet ihalesini üstümüze yıkmaya çalışmasın. Bunu aklından dahi geçirmesin.”

“Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskidi”

Milletin nam ve hesabına bir tehdit olursa değil kavga ölümü bile göze alacaklarını belirten Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Gündeme gelmek için kendilerine saldırı organize edenler veya sudan sebeplerle ve kişisel anlaşmazlıklarla husumet çemberine sıkışanlar, tavsiyem odur ki suç ve suçluyu uzaklarda araştırmasınlar. Sicili kabarık bir siyasetçinin evinin balkonuna kamera yerleştirip kavga anını kayda aldırması, sonra da dönüp masumiyet pozuna bürünmesi, bununla da yetinmeyip ‘Bana saldırdılar.’ çığırtkanlığına tevessül etmesi bildik bir numaradır. Film setlerinde görülebilecek bu numaralar eskimiş, alıcısı da kalmamıştır.”

‘Serok Ahmet’in telaşla harekete geçmesi kurgu’

Bahçeli, söz konusu saldırılar üzerinden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na da yüklenerek, suçlamalarda bulundu. Bahçeli, şunları ifade etti:

“ABD’deki başkanlık makamının devir-teslim dönemine isabet eden bir süreçte Serok Ahmet’in telaşla harekete geçmesi, bu şahsın propaganda makinesi haline gelen sözde gazetenin istismarla yoğrulmuş haberleri, üstelik malum saldırıların gerçekleşme zamanlaması dikkatle analiz edilmesi gereken bir kurguya delalettir. Türkiye’yi Gayya kuyusuna çekmek için ülkücüleri suçlu göstermek, Cumhur İttifakı’nda sorun varmış gibi servis etmek, iç huzursuzluk yaratmak için toplumsal hassasiyetlerle oynamak muhtemelen zillet partilerine ulaşmış yeni bir görev emridir.”

Muhalefeti hedef alarak konuşmasına devam eden Bahçeli, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şiddetten rahatsızsa katile katil demesini öğrenmelidirler. HDP ile ittifak kuranların şiddetten rahatsızlıkları garip bir çelişkidir.” dedi.

‘HDP’nin kapatılmasına karşı çıkmak adaleti sekteye uğratmaktır’

HDP’nin Esenyurt ilçe örgütüne dair düzenlenen polis baskınına değinen Bahçeli, HDP’ye suçlamalarda bulundu. Görüntülerin malumun ilanı olduğunu savunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“HDP bir siyasi parti dışında ne varsa odur. HDP’nin ön kapısından giren arka kapısından Kandil’e çıkmaktadır. İstanbul’un göbeğinde terörist devşirmek demokrasi midir? HDP’yi savunmak Türkiye’nin egemenlik haklarını yok saymaktır. HDP’nin kapatılmasına karşı çıkmak adaleti ve terörle mücadeleyi sekteye uğratmaktır.”

Kobanê soruşturması kapsamında HDP’li siyasetçiler hakkında hazırlanan iddianameye değinen Bahçeli, “6-8 Ekim iddianame tahlil edildiğinde somut delil ve belgeler bütünüyle görülecektir. HDP’nin kapatılması milli iradeye aykırılık teşkil etmeyecektir.” iddiasında bulundu.

Kaynak: AA/MA