Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Gökkuşağı renklerine bürünerek eylemine baksın

MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin grup toplantısında yine CHP, HDP ve İYİ Parti’yi hedef alarak, hakaret ve suçlamalarda bulundu.

Bahçeli, LGBT bireylerinin aile yapısını bozmadığını ifade eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Ne milliyetçiliği ağzına almaya ne manevi değerlerden söz etmeye ne de ‘Adamım’ diye ortalıkta dolaşmaya hakkı vardır. Kendisine tavsiyemiz, gökkuşağı renklerine bürünerek eylemine ve işine baksın.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığının insanlığa musallat olduğunu, hayatın normal akışını temelinden, hem de kaygı verici ölçüde bozduğunu belirten Bahçeli, “Elbette her şey Allah’tandır. Derdi veren Allah, inanıyoruz ki, şifayı da bahşedecektir.” dedi.

‘HDP’yle ittifak kuranlar çocuklarımızın düşmanı’

Bahçeli konuşmasına HDP’ye hakaret ve suçlamalarda bulunarak devam etti. HDP’yle ittifak kuranların aynı zamanda çocuklarının düşmanı olduğunu belirten Bahçeli, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a da “terörist” suçlamasında bulundu. Bahçeli, “HDP’ye müsamaha ve merhamet analara hakaret, babalara hıyanettir.” dedi.

‘Darbe bildirisi maskelemeye çalışılıyor’

104 emekli amiralin hazırladığı bildiriye “darbe bildirisi” diyen Bahçeli, bildiriyi haklı çıkarmaya, makul göstermeye, ifade ve düşünce özgürlüğü “kisvesiyle” maskelemeye çalışanların, milli iradeye içten içe tahammülsüz olan vesayetçi çevreler olduğunu iddia etti.

Bildirinin son halinin İP’in yönetiminde bulunan ve ilk imzacı olan Ergun Mengi tarafından hazırlanmışsa, bunun izahını yapması gerekenlerin belli olduğunu belirten Bahçeli, “Milletimiz açıklama beklemektedir.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Emekli amiraller dünyanın neresinde darbe yapabilir?” sorusunu “pişkinlikle sorabildiğini” dile getiren Bahçeli, “Talat Aydemir’in 20 Mayıs 1963’teki ikinci darbe teşebbüsü esnasında sadece emekli bir albay olduğunu Kılıçdaroğlu dışında bilmeyen var mıdır?” dedi.

‘Kahkaha bekleyeceğine kararını belirlesin’

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun Buket Aydın’ın programında 2 yıl önce olan diyalogu hatırlatarak “Sizden güzel bir kahkaha bekliyorum. Güzel gülüşünüz bize şans getirdi” ifadesine gönderme yaptı. MHP’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının çoktan belli olduğunu belirten Bahçeli, “Kılıçdaroğlu’nun elinden tutan yok, önüne geçen yok, aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok. Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirlesin, cesaretle arkasında dursun.” dedi.

‘Gökkuşağı renklerine bürünerek eylemine ve işine baksın’

Kılıçdaroğlu’nun geçen hafta partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmayı işaret eden Bahçeli, bu defa da LGBT bireyleri üzerinden yüklendi. Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

‘Dünyaya milliyetçiliği anlatacağım.’ diyen Kılıçdaroğlu, gel onu sen benim külahıma anlat. ‘LGBT, Türk aile yapısını bozuyor mu?’ sorusuna, ‘Hayır, ilgisi yok, niye aile yapısını bozsun’ diyen birisinin ne milliyetçiliği ağzına almaya ne manevi değerlerden söz etmeye ne de ‘Adamım’ diye ortalıkta dolaşmaya hakkı vardır. Kendisine tavsiyemiz, milletimize gölge etmesin, nifak saçan diline hakim olsun, gökkuşağı renklerine bürünerek eylemine ve işine baksın, bizden de uzak kalsın.”

‘Küçük ortaklıktan gocunmuyoruz’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e “zavallı” diyerek hakaret eden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “Bu zavallı devamlı surette bize ‘küçük ortak’ diyor. Sanıyorum tedavisi imkansız bir kompleksin içinde bocalıyor. 104 emekli amirale önce ‘zevzek’ diyen, sonra yaş tahtaya bastığını anlayınca durumu kurtarmaya çalışan, arkasından da bize sataşan bu iplikçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır.”

Akşener’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenip, 104 emekli amirali kast ederek “Bu insanları küçük ortağınızın gazına gelip mahkum ettirmeyin” açıklamasında bulunduğunu anımsatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz. Büyüklüğün Allah’a mahsus olduğu inancındayız. Kaldı ki milletvekili sayımızın 48 olduğunun da bilincindeyiz. ‘Küçük’ diye hafife aldığı partimizi, FETÖ kumandasıyla ele geçirme oyunlarını da unutmuş değiliz. Biz, küçük olmasına küçüğüz ancak Rabb’im hiçbir partiyi zilletin küsuratı yapmasın, böylesi bir alçalmayı hiç kimseye nasip etmesin.”

Kaynak: AA