Bahçeli’den Soylu’ya destek: Kahraman İçişleri Bakanı yalnız değildir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sedat Peker’in hakkında iddialarda bulunduğu İçişleri Bakanı Soylu’yu “kahraman” olarak niteleyerek yalnız olmadığını belirtti.

Bahçeli, “Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek” dedi.

Fotoğraf: Arşiv/AA

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partinin TBMM Grup Toplantısında konuştu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i hedef alarak konuşmasına başlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen haftaki konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı’nı katil Netanyahu’ya benzetilen bu şahsın, birkaç gün sonra Rize’yi ve ilçeleri ziyaret ederek müessif olaylara sebep vermesi mercek altına alınmalıdır. Söz konusu ilçe belediyelerinin MHP yönetiminde bulunduğu göz önüne alındığında nasıl bir oyunun sahnelenmeye çalışıldığı da fark edilecektir. İP Başkanı’nın inadına yapar gibi Rize’ye gitmesi yalnızca düşüncesizlikle, sorumsuzlukla, öngörüsüzlükle izah edilemez. Siyasi hayatı kumpaslarla, yalanlarla, çıkar hesaplarıyla heba olmuş bu şahsın Netanyahu benzetmesinden sonra Rize’yi ziyareti olay çıkarmak üzere planlanmıştır. Arkasından haklı tepkilere küstahça tepki göstermesi, etrafındaki çapulcuların vatandaşlarımıza vandalca saldırması ağır provokasyon halidir. Esnaf geziyorum diyenler esnafa tekme tokat musallat olmuştur. İP’in Başkanı Rizeli vatandaşlarımızın hassasiyetlerini kaşımanın yanı sıra ateşle oynamış, siyasi öfkeyi körükleyerek şiddet zincirinin ilk halkası olmak için podyuma çıkarılmıştır.”

‘Kahraman İçişleri Bakanı yalnız değildir’

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in hakkında iddialarda bulunduğu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya destek veren Bahçeli, “Hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek. Buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecek.” şeklinde konuştu. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hiç kimse, TSK’nın onurlu komuta heyetine çamur atamayacaktır. Terörle mücadelede destan yazan hükümetin, kahraman TSK’nın ve İçişleri Bakanı’nın yalnız olmadığını ifade ediyorum. Konu devletin saygınlığı ve bekasıdır. Herkes yerini bilmek zorundadır. Herkes ağzından çıkanlara dikkat etmekle mükelleftir. Türkiye’nin gündemi video kayıtlarıyla rehin alınamaz, sosyal medya iftiralarıyla ele geçirilemez. TBMM Başkanlığı görevini üstlenmiş, TC’nin son başbakanı ünvanını taşıyan Binali Yıldırım’ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak tek kelimeyle müfteriliktir. Bu meselede tarafsız kalmak, tribünde oturup 3 maymunu oynamak Türkiye’ye kast etmek için kullanılan çevrelere destek vermektir. Buna da vatan ve millet sevgisiyle bezenmiş kimsenin hakkı yoktur.”

CHP’ye de yüklenen Bahçeli, “Her nifak ve dedikoduya can havliyle saldıran CHP yönetiminin siyaseti ahlaksızdır. Çukur siyasetidir. Kılıçdaroğlu’nun rotası yanlıştır.” ifadelerini kullandı.

MA – ANKARA