Bahçeli’nin sosyal medya perhizi 30 gün sürdü

MHP lideri Devlet Bahçeli 1 Temmuz’da ‘sosyal medyayı bir daha kullanmayacağım’ demişti ancak 30 gün dayanabildi.

Devlet Bahçeli’nin 1 Temmuz’da attığı twit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medyayı sınırlama ve kısıtlama girişimine MHP lideri Bahçeli de destek vermişti. Bahçeli, 1 Temmuz’da attığı twitte ‘Sosyal medyada yaşanan dehşet verici ve şiddet dolu kirlenme nihayete ermeden bir daha ne Twitter hesabımı kullanacağım ne de Facebook paylaşımı yapacağım’ demişti.

Bahçeli’nin 1 Temmuz’da verdiği sözden sonra 31 Temmuz’da attığı twit

Bahçelinin 31 Temmuz’da bu sözünü tutamadığı ve Süper Lig’e yükselen Fatih Karagümrükspor’u tebrik etmek için twit attığı görüldü.

Verdiği sözden vaz mı geçti?

Devlet Bahçeli’nin ‘…bir daha Twitter hesabımı kullanmayacağım’ sözünden vazgeçtiği veya sözünü unuttuğu merak konusu.

40 gün sonra yeniden Twitter’a döndü

Devlet Bahçeli, 31 Temmuz’da Fatih Karagümrükspor twiti attıktan sonra sosyal medya takipçilerini ve kamuoyunu alıştırmak maksadıyla 40 gün sonra tekrar twit attığı gözleniyor. Sosyal medya orucuna daha fazla dayanamayan Bahçeli, Twittera adeta yumuşak geçiş yaparak döndü.

Bahçeli’nin 40 gün sonra attığı ilk twit

Sosyal Medya’yı yasaklamaya destek verirken sosyal medyasız duramadı

Sosyal medya platformları ve internet mecralarında yapılması planlanan sansür ve sınırlandırmalara en güçlü desteği veren Bahçeli’nin bile sosyal medyasız en fazla 40 gün dayanabildiği görüldü.

Devlet Bahçeli, son olarak bugün Covid-19 çalışmalarını öven bir twit attı. 3 gün arayla ikinci kez sosyal medyayı kullanmaya başlayan Bahçeli’nin ‘sosyal medyayı düzenleme kanunu’yla ilgili yorumları merak ediliyor.

Yeni1Mecra Haber Merkezi