Çığda bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı

Van Bahçesaray ilçesinde ikinci çığ felaketinin ardından sabah yeniden başlayan arama kurtarma çalışmasında 1 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

Şu ana kadar iki çığ olayında hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a yükseldi.

Van Bahçesaray ilçesinde çığ düşen bölge – AA

Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalanlar için sabah saatlerinde yeniden başlanan arama kurtarma çalışmalarında bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Dün yaşanan çığ felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 34’e yükseldi. İlk çığ felaketindeki yolcu minibüsündeki 5 kişiyle birlikte hayatını kaybedenlerin sayısı ise 39 oldu. Yaralı sayısının 84 olarak açıklandığı çığ felaketinde, 25 kişinin kurtarıldığı belirtilmişti.

10 cenaze Çatak’a getirildi

Anadolu Ajansı’nın geçtiği bilgilere göre; Bahçesaray ilçesindeki arama kurtarma çalışması sırasında çığ altında kalarak hayatını kaybeden 8 güvenlik korucusu ve 2 itfaiye erinin cenazesi Van’ın Çatak ilçesine getirildi. Çok sayıda vatandaş ilçedeki Merkez Cami önünde toplanarak cenazeleri karşıladı. Düzenlenecek törenin ardından cenazeler ilçe mezarlığında defnedilecek.

Van’dan Bahçesaray ilçesine giden yolcu minibüsü ile yol çalışması yapan iş makinesi 4 Şubat akşamı saat 17.00 sıralarında Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde çığ altında kalmıştı. Çığ düşen bölgede ekiplerin yaptığı arama kurtarma çalışmasında, 5 kişinin cansız bedenine ulaşılarak, 6 kişi ise yaralı olarak kurtarılmıştı.

Ekipler, dün kayıp olan 2 kişi için bölgede arama kurtarma çalışmasına devam ederken ikinci bir çığ düşmüştü.