Bakan Kurum: Artık Keşan’da at arabacılığı yapılmayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Edirne’nin Keşan İlçesi’nde roman vatandaşlara at arabaları yerine 104 tane triportör hediye ettiklerini belirterek, “Artık şehirde hiçbir şekilde at arabacılığı yapılmayacak.” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, hediye edilen triportörlerden birine binerek aracı inceledi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Keşan’da “At arabaları triportöre dönüşüyor” projesi programına katıldı. Keşan Belediyesi önünde düzenlenen program öncesi roman vatandaşlarla sohbet eden Kurum, vatandaşların istek ve talepleri dinledi. Kurum, daha sonra roman vatandaşlara hediye edilen triportörlerden birine binerek aracı inceledi.

‘Keşan sokaklarında taşımacılığı triportörlerle yapacağız’

Belediye önünde kendisini bekleyen vatandaşları da selamlayan Kurum, Keşan’da romanların hem ticaret yapmak hem de taşımacılık yapmak üzere at arabalarını kullandığını belirtti.

Doğayı ve hayvanları korumak için bu at arabalarının yerine 104 tane triportör hediye ettiklerini söyleyen Kurum, şunları ifade etti:

“Artık ne çevremize ne doğamıza ne de hayvanlarımıza zarar vermeyelim istedik. Bu projeyi inşallah gerçekleştirmiş olduk. Artık şehirde hiçbir şekilde at arabacılığı yapılmayacak. Hem doğamıza hem hayvanlarımıza zarar gelmeyecek. Bizim doğaya hayvanlarımıza sahip çıkmamız çok önemli. İnşallah biz projemizle artık Keşan sokaklarında taşımacılık işlerini atlarla değil triportörlerle yapacağız. Hiçbir şekilde at arabası görmeyeceğiz.”

Atları da çiftçilere bedelsiz olarak vereceklerini belirten Kurum, “Sizler de istediğiniz zaman atları gidip görebileceksiniz.” dedi.

AA – EDİRNE