Bakanlara soru soran AA muhabiri kovuldu

Bakanlara, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili soru soran AA muhabiri Musab Turan işinden kovuldu.

AA muhabiri Musab Turan iki bakana Süleyman Soylu ile ilgili bir soru sorduktan sonra işinden kovuldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı toplantıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili soru soran Anadolu Ajansı muhabiri (AA) Musab Turan’ın iş akdi feshedildi.

AA tarafından yapılan açıklamada soru soran muhabirin canlı yayın yaparak “siyasal propaganda icra ettiği” belirtilerek, “Basın toplantısını kendi sosyal medya hesabından canlı yayınlayarak ‘haber temelli her türlü bilgi veya istihbaratı kaynağı ne olursa olsun Ajansla paylaşmadan ve yayınlamadan kişisel hesaplarından duyuramazlar’ ilkesini çiğnemiştir. Şahıs hakkında herhangi bir terör örgütüne üye olup olmadığının araştırılması amacıyla da nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na ihbarda bulunulmuştur. Ayrıca gri pasaport ve basın kartının iptali konusunda ilgili kurumlara Turan hakkında bildirim yapılmıştır” denildi.

Soylu’nun danışmanı AA Genel Müdürünü hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Mazhar Yıldırımhan da, AA Genel Müdürü Serdar Karagöz’ü hedef aldı. “AA Genel müdürü acilen istifa etmelidir” diyen Yıldırımhan, “Bu ne kahpeliktir. Bu ne şerefsizliktir. AA muhabiri üzerinden Süleyman Soyluya ve hükümete suikast düzenlenmiştir” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı toplantıda, AA muhabiri Musab Turan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili dikkat çeken bir soru sormuştu.

Geçtiğimiz günlerde yayımladığı video ile Soylu’yu hedef alan Sedat Peker ile ilgili soru soran Turan, Varank ve Pakdemirli’ye ‘’Son günlerde gündemi meşgul eden konular var. Narko-bürokrasi ile ilgili iddialar ülkemizi uluslararası arenada zora soktu mu? Hükûmetin buna ilişkin bir planı var mı? Ve de 19 yıllık bir toplum hareketi olarak başlayan AK Parti ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu’dan daha mı küçük? Çarşıda pazarda herkes bunu konuşuyor. Ancak hiçbir bakan buna ilişkin tek kelime etmiyor. Sayın Soylu kabine toplantısında buna ilişkin bir savunma yaptı mı? Sayın bakanım, 3,5 yaşında bir oğlumun yüzüne bakarken bu maskeli balodan dolayı utanıyorum. Sizlerin çocukları yok mu?” sorularını yöneltmişti.

MA / HABER MERKEZİ