Balkonuna İngiliz bayrağı desenli havlu asan kişi gözaltına alındı

İranlı Mohammad Reza K., kuruması için balkonuna astığı İngiliz bayrağı desenli havlu nedeniyle gözaltına alındı, havluya ise el konuldu.

Kayseri Valiliği, Mohammad Reza hakkında yasal işlem başlatılacağını duyurdu.

Mohammad Reza K. polisler tarafından gözaltına alındı

Kayseri’de Kocasinan ilçesine bağlı Fuzuli Caddesi’ndeki 6 katlı apartmanın 5’inci katında İngiliz bayrağı deseni olan havlunun asılmasıyla olay çıktı. Sputnik News‘te yer alan haberde iddialara göre; Bir süredir Kayseri’de yaşayan İranlı Mohammad Reza K., üzerinde İngiliz bayrağı deseninin olduğu havluyu kurutmak için balkonuna astı. Bu sırada balkonda bekleyen vatandaşlar Mohammad Reza K.’ya tepki göstererek, polise ihbarda bulundu.

Mohammad Reza gözaltına alındı, havluya el konuldu

İhbar üzerine gelen polis Mohammad Reza K.’yı gözaltına aldı. Söz konusu havluya ise el konuldu. Mohammad Reza’nın polis otosuna bindirildiği sırada bazı vatandaşlar tepki gösterdi. İfadesi alınmak üzere Argıncık Polis Merkezine götürülen Mohammad Reza K.’nin, verdiği ifadede, “Ben ıslak olan havlumu kurutmak için balkona astım. Benim herhangi bir provokatif eylemim kesinlikle olmadı.” dediği öğrenildi.

Kayseri Valiliği’nden açıklama

Kayseri Valiliği olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şöyle denildi: “Bazı basın yayın organlarında yabancı uyruklu bir şahsın İngiliz Bayraklı havlusunu balkonuna astığı haberleri yer almıştır. Söz konusu havluyu kurutmak için balkonuna astığını iddia eden yabancı uyruklu şahıs hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.”