Barış Atay’dan açıklama: Soylu, Musa Orhan’ın tarafındadır!

Kendisine yönelik saldırı hakkında Yoğurtçu parkında açıklama yapan Barış Atay ‘biz İpek Er’in, Süleyman Soylu, Musa Orhan’ın tarafındadır’ dedi.

TİP Milletvekili Barış Atay, Yoğurtçu parkında basın açıklaması yaptı

Yoğurtçu Parkı’ndaki basın açıklamasına birçok örgüt ve parti üyesi de katıldı. Barış Atay’dan önce basın açıklamasını okuyan TİP üyesi Melis Akyürek saldırının organize olduğunu belirtti.

TİP Milletvekili Atay, dayanışma ile her zaman ayakta olacaklarını söylerken ‘bizim bu halimizden utanacağımızı düşünüyorlar ama biz bu halimizle gurur duyuyoruz’ dedi.

Atay sözlerini şöyle sürdürdü:

“18 yılda AKP rejiminin burada yerleştirdiği mafyatik sistemin bir çete lideridir. Kullanışlı bir aparattır. Kürtlere, sosyalistlere, Alevilere, bu ülkede soldan bakan demokratça düşünen ya da bu sorunları çözmeye çalışan herkesi tasfiye etmek için elindeki gücü kullanmaya ve bunu bir zulme çevirmeye çalışan kullanışlı bir aparattır.”

“Bu gün taraflar çok net; biz İpek Er’in tarafıyız. Soylu ise Musa Orhan’ın tarafındadır. Bu hayatta nefes aldığımız her saniye bizim kendimizle gurur duymamız için çok ama çok yeterli bir sebep. Soylu, Soylu’lar gidecek, biz bu rejimi de, iktidarı da bu yaşadığımız karanlık günleri de geri de bırakacağız. Dün dediğimiz gibi ‘Nerde kalmıştık?’ ve devam ediyoruz.”

Kaynak: MA