Baro başkanları yeniden Ankara’da

Meclis Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan “çoklu baro” yasa teklifine karşı yeniden Ankara’ya gelen baro başkanları, Kuğulu Park’ta nöbete başladı.

Parkı giriş çıkışlara kapatan polis, baro başkanları dışında kimsenin parka girmesine izin vermiyor.

AKP ve MHP’nin hazırladığı 28 maddelik “çoklu baro” yasa teklifi Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlandı. Baro başkanları teklifin Meclis Genel Kurul’a getirilmesi nedeniyle bir kez daha Ankara’ya geldi. Baro başkanlarının daha önce eylemlerini sürdürdükleri Meclis Çankaya Kapısı önü sabah saatlerinde polisler tarafından bariyerlerle çevrildi. Bunun üzerine baro başkanları Kuğulu Park’ta bir araya gelip nöbet eylemi başlattı.

Park polisler tarafından kapatıldı 

Polis, “valilik kararı” gerekçesiyle parkı kapattı. Gazetecilerin görüntü alması da polislerce engellenmeye çalışılıyor. Baro başkanları dışındaki herkes parktan çıkarıldı. Hiçbir avukat parka alınmazken, baro başkanları kimlik göstererek parka girebiliyor.

Birçok kentten yola çıkan avukatların Ankara’ya geldiği öğrenildi.

Baro başkanları, dün gece hızlı bir şekilde Meclis Genel Kurulu’na getirilen yasa teklifine karşı bu sabah tüm avukatlara nöbet eylemi için Ankara’da toplanmaları çağrısında bulunmuştu.

MA – ANKARA