Bartın’da sel: 13 kişi hastaneye kaldırıldı, yollar çöktü

Bartın’da yaşanan sel nedeniyle kimi yerlerde yollar çöktü, selden etkilenen 13 kişi ise hastaneye kaldırıldı.

Bartın’da etkili olan sağanak yağış sele neden olurken, heyelan bölgesindeki çalışmalar da devam ediyor.

Kumluca beldesi Zafer köyünde Herkeme Deresi’nin taşması sonucu bazı araçlar sel sularına kapıldı, evlerin alt katları ve iş yerlerini su bastı, bazı vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı.

Yollar çöktü, 13 kişi hastaneye kaldırıldı

Yağış nedeniyle Yenihan ve Bahçecik mevkilerinde yol çöktü. Bartın-Karabük kara yolu ulaşıma kapandı. Bu kente ulaşım, Kumluca beldesindeki alternatif yollardan sağlanıyor. Dere yatağındaki çok sayıda köprünün yıkılmasıyla ulaşımın sağlanamadığı Zafer ve Akörensöküler köyleri için de alternatif yol yaparak köylere ulaşım sağlandı.

Yenihan ve Bahçecik mevkisinde çöken yollar nedeniyle araçlar kanala devrildi. Araçlarda bulunan 13 yaralı, kurtarılmalarının ardından Bartın ve Karabük’teki hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Bahçecik mevkisindeki bir evde mahsur kalan Karapınar ailesi, ekipler tarafından bağlanan ipler yardımıyla güvenli bölgeye taşındı.

Ulus ilçesine bağlı Kumluca beldesine Akörensöküler köyünde sel nedeniyle evi yıkılan ve sulara kapılan yaşlı bir kadını arama çalışması başlatıldı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), sel ve heyelanın meydana geldiği Ulus ilçesine bağlı 12 köye elektrik verilemediğini bildirdi.

Öte yandan bir televizyon programına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise sel felaketinde bir kişinin yaşamını yitirdiğini ve aranan yurttaşların olduğunu açıkladı.

Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde de en az 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti.

MA / BARTIN