Batman’da 25 ev, Tokat’ta 1 köy karantinaya alındı

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında Batman’da 25 ev, Tokat’ta 1 köy karantinaya alındı.

Fotoğraf: Arşiv/AA

Batman’da Kozluk Kaymamaklığı, İlçe Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararla Covid-19 önlemleri kapsamında ilçe merkezi ve bağlı köylerde toplam 25 evde karantina uygulamasının başlatıldığını bildirdi.

Açıklamada, “Tüm vatandaşlarımızın kendi evlerinde kalmaları, çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, ilçemize ve köylerimize dışarıdan gelen herkesin ikamet ettiği yerdeki kişilerle beraber 14 gün boyunca evlerinden çıkmamaları ve misafir kabul etmemeleri, hem kendi hem de toplum sağlığı açısından hayati derecede önemlidir.” denildi.

‘Konuya riayet etmeyen kişiler zorunlu karantina altına alınacak’

Bu konuya riayet edilip edilmediği muhtarlar ve kolluk birimleri tarafından denetleneceğinin belirtildiği açıklamada, “Riayet etmeyen kişilerin zorunlu karantina altına alınacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.” diye kaydedildi.

Tokat’ta bir köy karantinaya alındı

Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde de Covid-19 tedbirleri kapsamında Taşlıca köyü karantinaya alındı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında, Taşlıca köyünde 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

Kaynak: AA