Bebek sandalyesine çarpan garson darp edildi

HABER MERKEZİ – Sakarya’da bir restoranda garson olarak çalışan 17 yaşındaki İbrahim A., yayından geçtiği bebek sandalyesine çarptığı için bebeğin babası ve dedesi tarafından darp edildi. İbrahim A.’ya 8 günlük işgöremez raporu verildi.

Alınan bilgiye göre, Adapazarı ilçesinde bir restoranda garson olarak çalışan 17 yaşındaki İbrahim A, masaların arasından geçerken bebek sandalyesine çarptı. Sandalyenin yanında duran bebeğin yere düşmesi üzerine dede Dursun K. garsona tepki gösterdi. Bunun üzerine garson İbrahim A. özür dileyerek bebek sandalyesini düzeltti. Bu sırada bebeğin babası Erol K. (26), hızla gelerek İbrahim A’yı darp etti. Darp olayına dede Dursun K. de katıldı.

Olay güvenlik kamerasında

Baba ve dedenin garson İbrahim A’yı darp etmesi iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi. Görüntülerde, garsonun bebek sandalyesine çarpmasının ardından geri dönerek sandalyeyi düzelmesi, o sırada baba Erol ve dede Dursun K’nin garsonu darp etmesi, restorandaki diğer garson ve müşterilerin kavgayı ayırması yer alıyor.

8 gün iş göremez raporu aldı

Olayın ardından hastaneye götürülen garson İbrahim A’nın 8 gün iş göremez raporu aldığı öğrenildi. İbrahim A’nın şikayetçi olması üzerine polis ekipleri baba ve dedenin ifadelerini alarak serbest bıraktı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

AA – SAKARYA