Belarus futbola devam dedi

Belarus Futbol Federasyonu Başkanı Vladimir Bazanov liglerin devam etmesiyle ilgili yeni bir açıklama yaptı. Avrupa’da şu anda ligi devam eden tek ülke olarak dikkat çekiyor. Maçların oynanma kararını boykot eden taraftar sayıları ise günden güne artıyor.

Koronavirüs vakasının 215’e çıktığı Belarus’ta Kadınlar Ligi ve Gençler Ligi’nin ertelenmesine karar verildi. Belarus Futbol Federasyonu Başkanı Bazanov, “Kritik bir durum yok. Bu yüzden ligin oynanmasına devam ediyoruz. Stadyumlarda gereken tedbirler alınıyor ve insanlar buna dikkat ediyor. Kimse bize baskı kurmuyor. Ne UEFA, ne FIFA! Kararı veriyoruz! Ligin tamamını oynayacağımızı söylemiyoruz tabi. Yani herhangi bir kritik durum oluşursa, o zaman ligi durduracağız” ifadelerini kullandı.

Federasyonun oynatma kararını ise 6 kulüp taraftarı protesto ediyor. İnsan sağlığını tehdit edildiği vurgulanan bu kararı protesto eden taraftarlar, stadyumlara gitmeme kararı aldı. FC Minsk, Dinamo Brest, BATE Borisov, Shakhtar Soligorsk, Neman Grodno ve Vitebsk kulübü taraftarları birbirlerine destek olarak boykot kararlarını duyurdu.