Belediye Başkanı Şenel’e yönelik saldırıyla ilgili 7 kişi gözaltında

Burdur Valiliği, Yeşilova Belediye Başkanı Şenel ve eşine yönelik silahlı saldırı olayına ilişkin 7 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Valilik, şüphelilerden otel işletmecisi E.E.’nin çok sayıda suç kaydının olduğunu belirtti.

Burdur Valiliği, sosyal medya hesabı twitterdan Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’e yönelik silahlı saldırıya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, olayın aydınlatılması ve olayın fail ya da faillerinin yakalanmasına yönelik çalışmaların çok yönlü olarak kapsamlı bir şekilde yürütüldüğü belirtildi.

Biri otel işletmecisi 7 kişi gözaltında

Bu kapsamda daha önce gözaltına alınan bir kişinin bulunduğunun kaydedildiği açıklamada, “Daha sonra olayın şüphelisi olarak mülkiyeti Belediyeye ait olan S.L. isimli otelin işletmecisi E.E. iki tabanca ile birlikte, ayrıca 6 şahıs Antalya’da yakalanarak gözaltına alınmışlardır.” denildi.

Açıklamada, şüpheli E.E.’nin işlettiği otelin işletme ruhsatının Kimlik Bildirme Kanununa aykırı hareket etmesi sebebi ile Kaymakamlığın bildirimi üzerine 15 Nisan’da Yeşilova Belediye Başkanlığınca idari bir işlem ile iptal edildiği belirtildi.

‘Şüpheli E.E.’nin çok sayıda suç kaydı bulunuyor’

Şüpheli E.E.’nin işlediği suçlara dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi: “Çocukların cinsel istismarı, kasten yaralama, adam öldürmeye tam teşebbüs, yağma, uyuşturucu ve tehdit gibi çok sayıda suç kaydı bulunan E.E.’nin olayın gerçekleştiği saate yakın bir zamanda Antalya ilinden gelerek ilimize giriş yaptığı ve olay saatinin hemen sonrasında plakasını kapatarak ilimizden ayrıldığı Plaka Tanıma Sistemi kayıtlarından tespit edilmiştir.”

‘Olayın Salda Gölü ile bir ilgisi bulunmuyor’

Açıklamanın devamında olayın Salda Gölü ve burada yürütülen çalışmalarla bir ilgisi bulunmadığına vurgu yapıldı.

Belediye Başkanı Şenel de, dün yaptığı açıklamada mülkiyeti belediyeye ait olan otelin fuhuş yaptırıldığı gerekçesiyle kapatılması nedeniyle saldırının gerçekleştirilmiş olabileceğini belirtmişti. Şenel, “Olayın bize göre başka bir nedeni yok” demişti.