Hazine ve Maliye Bakanı ve Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak istifa etti, ‘at izi it izine karıştı’ mesajı paylaşarak tartışmalara yol açtı.

Berat Albayrak istifa etti

Türk lirasının tarihi değer kaybı yaşadığı dönemde Maliye Bakanlığı görevini yürüten Berat Albayrak, bu gece instagram hesabından paylaştığı mesajda istifa ettiğini duyurdu.

Albayrak’ın twitter hesabını tamamen sildiği, instagram hesabının da ingilizce bölümünden yaptığı paylaşımda istifa ettiğini duyurması dikkat çekti.

Berat Albayrak’ın instagram üzerinden istifa ettiği metinde dikkat çeken yerler:

‘Sağlık sorunlarım sebebiyle…’

“Kamuoyunun dikkatine

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe kararı aldım.

Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedefine çıktığınız bu yolculukta, gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerjide olduğu gibi Ekonomide de ektiğimiz tohumlar çok da uzak olmayan bir gelecekte koca koca çınarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşallah.

Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Çokça hakkım geçmiştir, haklarını helal etsinler.

At izi it izine karıştı

At izinin it izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belki de en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah, bizleri Sırat-ı Müstakim’den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin…