Bihter’in annesinin çığlığı: Sen son ol yavrum

Boşanma davası açtığı Rahman Yalçınsoy tarafından öldürülen kızı Bihter Yalçınsoy’u toprağa veren anne Gülay Yılmaz, “Bu son olsun artık yeter. İnsan canı bu kadar ucuz mu olur? Yaktın bizi Bihter. Sen son ol yavrum” diyerek gözyaşı döktü.

İzmir Karşıyaka İlçesi’nde dün bıçaklanarak öldürülen Bihter Yalçınsoy’un (31) cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumundaki işlemlerinin ardından Eskişehir Büyükdere Mahallesi’ndeki Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfına getirildi. Burada düzenlenen cenaze törenine baba Hasan Hüseyin ve anne Gülay Yılmaz, CHP Eskişehir milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer ile çok sayıda kişi katıldı. 

‘Sen son ol yavrum’

Kızının tabutunun başına gelen anne Yılmaz, “Bu son olsun artık yeter. İnsan canı bu kadar ucuz mu olur? Yaktın bizi Bihter. Sen son ol yavrum.” diyerek ağladı. Bihter’in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığı’nda defnedildi.

‘Kapıyı açar açmaz bıçaklamış’

Bihter’in akrabası Dilay Yavaş, gazetecilere, katil zanlısı Rahman Yalçınsoy’un kuzenini sürekli barışma isteğiyle rahatsız ettiğini söyledi. Anlaşmalı olarak boşanmaya karar verdiklerini aktaran Yavaş, şöyle konuştu:

“Kuzenime ‘Gitme, vekalet ver.’ dedik. Bizi dinlemedi. ‘Bir şey yapamaz bana.’ dedi. Koruma kararı çıkartacağını ve anlaşmalı şekilde boşanacağını söyledi. Biliyorduk. Aklımıza gelen başımıza geldi. Bihter kapıyı açınca kalbine bıçağı saplamış. Kasıtlı, bilerek, planlayarak ve isteyerek yapmış. Defalarca ayrılmak istedi. Yaklaşık bir aydır Eskişehir’de annesiyle kalıyordu. Olaydan bir gün sonra davası vardı.”

Eskişehir’de ikamet eden ve boşanma davası nedeniyle İzmir’e giden Bihter Yalçınsoy (31), Rahmi Yalçınsoy tarafından dün bıçakla öldürülmüştü.

AA – ESKİŞEHİR