Bilecik, Balıkesir ve Dersim’de karantina uygulaması

Kovid-19 vakası ve temaslı kişiler nedeniyle tedbir amacıyla Bilecik ve Balıkesir’de birer mahalle Dersim’de ise bir köyde karantina uygulaması başlatıldı.

Balıkesir Bigadiç İlçesi’nde 130 haneli bir mahalle karantinaya alındı Fotoğraf: AA

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hıfzıssıhha kurulları tarafından karantina uygulamaları alınmaya devam ediliyor. Bilecik’in Gölpazarı İlçesinde Kovid-19 vakası ve temaslı kişiler olması sebebiyle Beşevler Mahallesi’nin tedbir amaçlı karantinaya alındığı bildirildi.

İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yaptığı açıklamada, salgının kontrol altına alınması amacıyla ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulamasına karar verildiği kaydedildi. Karar doğrultusunda mahalleye giriş ve çıkışlar bugünden itibaren sınırlandırıldı.

Balıkesir’de 502 kişinin yaşadığı mahalle karantinaya alındı

Balıkesir’in Bigadiç ilçe merkezine 17 kilometre uzaklıktaki 130 hanede toplam 502 kişinin yaşadığı Çeribaşı Mahallesi karantinaya alındı. Valilik, Kovid-19 vakalarının görülmesi ve çok sayıda temaslı kişi bulunması nedeniyle hastalığın yayılımını önlemek amacıyla karantina kararı alındığını bildirdi.

Dersim’de de bir köy 14 gün karantinaya alındı

Dersim’de de bir köyde karantina uygulaması başlatıldı. Tunceli Valiliğinden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Tunceli merkeze bağlı Altınyüzük köyüne, il merkezimizden hane ziyaretine giden kişilerin bulaştırması sebebiyle toplamda 7 vatandaşımızın Kovid-19 testi pozitif çıkmıştır. Köyümüz 14 gün süre ile karantinaya alınmıştır.” 

Kaynak: AA