Bingöl depreminde yaralanan 33 kişi taburcu edildi

AFAD Başkanlığı, Bingöl’ün Karlıova ilçesinde meydana gelen depremde yaralanan 35 vatandaştan 33’ünün taburcu edildiğini bildirdi.

AFAD, Bingöl’de 2 bin 416 ve Erzurum’da 2 bin 350 çadır kurulumunun tamamlandığını belirtti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Bingöl’ün Karlıova ilçesinde 14 Haziran’da meydana gelen 5,7 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklama yaptı. Depremin ardından büyüklüğü 4’ün üzerinde 4 deprem daha meydana geldiğinin belirtildiği açıklamada, toplam 265 artçı sarsıntının kayıtlara geçtiği ifade edildi.

Deprem bölgesinde AFAD koordinasyonundaki müdahale ve tarama çalışmalarının devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, bir vatandaşın hayatını kaybettiği, 35 kişinin yaralandığı ve tedavisi tamamlanan 33 vatandaşın taburcu edildiği belirtildi.

Açıklamada, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerince hasar tespit çalışmalarının 15 Haziran’da başlatıldığı, 90 personelin görevlendirildiği kaydedildi. Barınma çalışmaları kapsamında, Bingöl’de 2 bin 416 ve Erzurum’da 2 bin 350 çadır kurulumunun tamamlandığı belirtilen açıklamada, Kaynarpınar Köyü Jandarma Karakolu’na 10 konteyner ile 1 tuvalet ve 1 duş konteynerinin sevk edildiği ifade edildi.

AA – ANKARA