Bir bebeğin cansız bedeni bulundu, 2 çocuk okul servisinde öldürüldü

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde poşet içerisinde bir bebeğin cansız bedeni bulunurken, Çorum’da okul servisinde iki çocuk ateşli silahla öldürüldü.

Balıkesir’in Ayvalık İlçesinde bir bebeğin cansız bedeni bulundu Fotoğraf: AA

AA’nın geçtiği bilgilere göre; Balıkesir’in Ayvalık İlçesi’nde Yeni Mahallesi İlkkurşun Tepesi mevkisinde, yerleşim yerlerinin sona erdiği arazide poşet içerisinde bir bebeğin cansız bedeni olduğunu fark eden bir kişi, durumu polise bildirdi.

Olay yerine giden Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilk belirlemelere göre bugün doğduğu tahmin edilen bebeğin göbek bağının da üzerinde olduğunu tespit etti.

Ekiplerin incelemesinin ardından Ayvalık Devlet Hastanesi morguna kaldırılan bebeğin cansız bedeninin, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumuna gönderileceği öğrenildi.

Çorum’da iki çocuk okul servisinde öldürüldü

MA’nın geçtiği bilgilere göre; Çorum’un Alaca İlçesi’nde Servet B., okul servisinde bulunan Tunç T. (14) ve Kaan T.’ye (14) ateşli silahla saldırdı. Saldırı sonrası Servet B. olay yerinden kaçarken, yaralanan çocuklar çağırılan ambulanslarla Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen 2 çocuk yaşamını yitirdi. Servet B. ise, bir süre sonra jandarma tarafından gözaltına alındı. Servet B.’nin, 2 çocuğu oğluyla kavga ettikleri için öldürdüğü belirtildi.