Bir çocuğun darp edildiği olaya ilişkin polis, bekçi ve doktor hakkında soruşturma

Batman’da 15 yaşındaki çocuğu darp eden polis ve bekçiler ile “sağlam raporu” veren doktor hakkında soruşturma başlatıldı.

Cudi Mahallesi’ndeki Salih Özdemir Parkı’nda 13 Mayıs akşam saatlerinde yeni tip koranavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği gerekçesiyle 15 yaşındaki V.S., polis ve bekçiler tarafından darp edilmişti. Gözaltına alınan ve hakkında “görevli memura mukavemetten” işlem yapılan V.S.’ye sağlık kontrolünde doktor “sağlam raporu” vermişti.

Olaya ilişkin Batman Barosu, Cumhuriyet Başsavcılığına polis, bekçi ve doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde, V.S.’nin, bekçi ve polislerce darp edildiği görüntülere yansımasına rağmen adli muayene için götürüldüğü Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde “sağlam raporu” verilmesinin “görevi ihmal” olduğu belirtildi. 

Polis, bekçi ve doktor hakkında soruşturma

Sağlam raporundan sonra V.S.’nin götürüldüğü bir özel hastanede verilen darp raporu ile olayın görüntülerinin de savcılığa teslim edildiği suç duyurusunun ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, doktor hakkında “görevi kötüye kullanma”, polis ve bekçiler hakkında ise “kötü muamele” ile “kasten yaralama” suçundan soruşturma başlattı.

MA – BATMAN