Bir evde çıkan yangında 2 çocuk hayatını kaybetti

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bir evde çıkan yangında 8 ve 10 yaşındaki iki kardeşin birbirlerine sarılı şekilde cansız bedenlerine ulaşıldı.

Alınan bilgiye göre, Bolu’nun Mudurnu İlçesi’ne bağlı Alpagut Köyü’nde Cemal Bekil’in yaşadığı iki katlı evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa bir sürede evi saran yangın, bitişikteki ahıra da sıçradı.

3 kardeşten 1’i kurtarılabildi

Durumu fark eden köy sakinleri itfaiyeye haber verdi. Bu sırada bazı aile bireyleriyle dışarı çıkan Cemal Bekil, evdeki 3 çocuğundan 13 yaşındaki Nurettin Bekil’i vatandaşların da yardımıyla traktör kepçesiyle kurtardı. Evde kalan 8 ve 10 yaşındaki 2 kardeşi kurtarmak için mücadele eden baba ve köy sakinleri, alevlerin yükselmesi nedeniyle çocuklara ulaşamadı.

Çocukların cansız bedenleri birbirlerine sarılı şekilde bulundu

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürdü. Ev ve ahırın kullanılamaz hale geldiği yangında, eve giren itfaiye ekipleri, hayatını kaybettiği belirlenen iki çocuğu birbirine sarılmış vaziyette buldu. Sinir krizi geçiren aile bireylerini köydeki vatandaşlar sakinleştirmeye çalıştı.

Muhtar ve 2 itfaiye eri yaralandı

Öte yandan yangını söndürmek isterken yaralanan köy imamı Mustafa Alemdar, itfaiye amiri İsmail Karakan ve Dolayüz köyünün muhtarı İsmail Yavuz’a sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. 

Cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından iki kardeşin cenazeleri, Mudurnu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

AA – BOLU