Bir milletvekilinde Covid-19 tespit edildi

HDP Grup Başvekilleri, Covid-19 salgınının etkilerinin bir süredir Meclis’te de görüldüğüne vurgu yaparak, bir vekillerinin de enfekte olduğunun anlaşıldığını bildirdi.

HDP Grup Başkanvekilleri Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş yazılı açıklamada yaptı. Açıklamada, yeni tip koronavirüs salgınının etkilerinin bir süredir Meclis’te de artarak görüldüğüne vurgu yapıldı. HDP Grup salonunun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğunun hafta başında tespit edildiğinin kaydedildiği açıklamada, şöyle denildi:

“Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis’te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz.”