Bitlis’te eylem ve etkinlikler izne bağlandı

Bitlis’te miting, açlık grevi, toplantı, gösteri yürüyüşü, afiş asma, broşür dağıtma, konser, anma gibi her türlü eylem ve etkinliklerin düzenlenmesi 15 gün süreyle izne bağlandı.

Bitlis Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre; milli güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasının önlenmesi gibi gerekçelerle her türlü eylem ve etkinlik izne bağlandı.

Açıklamada, Bitlis il merkezi ve ilçelerinde uygulanacak kararın, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 17. ve 19. Maddeleri ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11.Maddesi hükümleri gereğince alındığı belirtildi. Karar 15 Ağustos’tan 29 Ağustos saat 23.59’a kadar 15 gün süreyle uygulanacak.

Karara göre; açık alanlarda miting, toplantı, gösteri yürüyüşleri, oturma eylemi, protesto eylemi, ses-yayın araçları ile yapılabilecek her türlü sesli ve görsel faaliyetler, açlık grevi, çadır kurma, basın açıklamaları, stant açma, imza toplama/imza kampanyası, afiş asma, broşür dağıtma gibi her türlü eylem ve etkinlikler izne bağlandı.

Kamu kurum/kuruluşları hariç olmak üzere anma toplantısı/anma töreni, konser, şenlik, tiyatro, skeç, sinevizyon, pandomim ve benzeri faaliyetlerde izin kapsamına alındı. Her türlü eylem ve etkinlik, mülki idare amirliğine en az 48 saat önceden bildirimde bulunmak şartıyla izne bağlandı.

Yeni1Mecra