Boğaziçi Üniversitesi akademisyeni Candan’ın dersine son verildi

Boğaziçi Üniversitesi’nde sinema ve belgesel alanında ders veren akademisyen Can Candan’ın dersi rektörlüğe vekaleten atanan Naci İnci tarafından sonlandırıldı. 

Üniversiteye Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Melih Bulu’nun atanmasıyla birlikte eylemler başlamış, 500’den fazla öğrenci gözaltına alınmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Ocak’ta yayınladığı kararnameyle Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne atanan Melih Bulu, yine bir kararnameyle görevden alındı. Bulu’nun yerine ise, yardımcısı Prof. Dr. Naci İnci vekaleten atanmıştı.

Melih Bulu görevdeyken üç akademisyenin dersine son vermişti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde akademisyen Can Candan, Twitter hesabı üzerinden Naci İnci’nin kendisine Boğaziçi’ndeki görevine, “vekaleten” son verdiğine dair bir yazı gönderdiğini kaydetti.

Candan, “Naci İnci, bugün bana 2007’den bu yana öğretim görevlisi olarak çalıştığım Boğaziçi’ndeki görevime, ders verdiğim bölüm ve fakültenin görüşü alınmadan ‘vekaleten’ son verdiğine dair bir yazı göndermiş. Sizlerle paylaşıyor, yorumunu ve değerlendirmesini de sizlere bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

MA