Boğaziçi ve Marmara üniversitelerine rektör atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesine Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Marmara Üniversitesine Prof. Dr. Mustafa Kurt atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın rektör atamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararlara göre; Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, Marmara Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Mustafa Kurt atandı.

Atamaların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13’üncü ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’nci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince gerçekleştirildiği belirtildi.

Naci İnci, Cumhurbaşkanı tarafından Boğaziçi Üniversitesine rektör olarak atanan daha sonra yine Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alınan Melih Bulu’nun vekili olarak görevlendirilmişti.

Naci İnci için yüzde 95 ret oyu verilmişti

Melih Bulu’nun görevden alınmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi bileşenleri rektör adaylarını yaptıkları seçimle belirlemişti. Buna göre; Melih Bulu’nun yerine görevlendirilen Naci İnci için öğretim üyeleri yüzde 95, mezunlar yüzde 89, öğrenciler yüzde 83, çalışanlar yüzde 62 ret oyu vermişti.

Yeni1Mecra