Boğaziçili akademisyenler bugün de eylemlerini sürdürdü

Demokratik Özerk Üniversite talebiyle Boğaziçi Üniversitesi’nde yapılan eylem bugün de sanal ortamda yapıldı.

Nöbet eyleninin 89. gününde bilgisayar ekranlarında bir araya gelen akademisyenler bir kez daha sırtlarını rektörlük binasına dönerek kayyum rektör Melih Bulu’nun istifasını yinelediler. Öte yandan Gürkan Kumbaroğlu, Naci İnci, Fazıl Önder Sönmez’in, bir gecede kurulan Hukuk Fakültesi’ne atanmış Selami Kuran ve Muzaffer Eroğlu’nun istifasını bir kez daha talep ettiler.

Akademisyenler 29 Nisan tarihinde Güney Meydan’daki nöbetlerinde, rektör atama kararından itibaren üniversiteye verilmiş olan hasarları ilk kez kamuoyuna duyurmuştu.

Akademisyenler o açıklamada, “Boğaziçi Üniversitesi’ne verilen her zarar, kurumumuzun ihlal edilen her ilkesi, kamuya verilen bir zarardır’’ demişti.

Akademisyenler bu kez sosyal medyadan ‘Boğaziçi Hasar Raporu’ başlığı ile söz konusu hasarları daha geniş çerçeve ile kamuoyuna anlattılar.

Bu haftanın son gününde de sanal ortamda bir araya gelen Boğaziçili akademisyenler; bahar tatili boyunca nöbete ara verdiklerini açıkladılar. Salgın kısıtlamaları sona erdiğinde yeniden Güney Meydan’da eylemlere devam edeceklerini ifade ettiler.

Yeni1Mecra