Boğaziçi’nde direniş bugün Feyzi hoca içindi

Boğaziçi Üniversitesi’nde kayyım rektör uygulamaları kapsamında öğrencilerin çok sevdiği Feyzi Erçin’in ders vermesi engellendi. Öğretim üyeleri ve öğrenciler bugünkü protesto eyleminin konusu Feyzi Hoca oldu.

Melih Bulu’nun dışarıdan Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasına yönelik olarak yürütülen direniş devam ediyor. Öğretim üyeleri ve öğrenciler bugün de Rektörlüğe arkasını dönerek eylem yaptı.

Rektör Bulu’nun kendisine yardımcı olarak atadığı Naci İnci, üniversitede yarı zamanlı ders veren Feyzi Erçin’in yaz okulunda ders vermesini engellemişti.

Feyzi Erçin, twitter hesabından “Çok soran oldu ve, evet bilgi doğru. Elbet üzgünüm, ilk duygusallığı atınca yazacağım” mesajını paylaşırken #BoğaziçiMüzikDayanıșması’nda “Schubert çalacağım” dedi. Feyzi Erçin daha sonra “Sabah bir öğrencimin hatırlattığı şu dizeler herkese cevap olsun: ‘bir yerlerim sancıdı // sökmedi ama hoyrat kuralları faşizmin // çünkü kalbim aşktan çatlayıp yarılırdı”. Özellikle de okulumuzun güzel öğrencilerine: ‘Kendini(zi) nazarlardan sakın(ın) ve yıkılma(yın) sakın’” mesajı ile uygulamaya yanıt verdi.