Boksta kadınlarda Busenaz ve Buse Naz, finale yükseldi

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın 12’inci gününde boksta kadınlar 69 kiloda Busenaz Sürmeneli ile boksta kadınlar 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu finale yükseldi.

Busenaz Sürmeneli, boksta kadınlar 69 kiloda finale çıktı

Kokugikan Arena’da boksta kadınlar 69 kiloda Busenaz Sürmeneli, Hindistan’dan Lovlina Borgohain’le ringe çıktı. Busenaz çok iyi başladığı ilk rauntta hakemlerin 5’inden de tam puan aldı. İkinci rauntta da hakemlerde 10’ar puan almayı başaran Busenaz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve altın madalya kazanmak için adını finale yazdırdı.

Busenaz’ın final müsabakası 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 09.15’te oynanacak.

Buse Naz da finale yükseldi

Buse Naz Çakırloğlu, boksta kadınlar 51 kiloda finale çıktı

Boksta kadınlar 51 kiloda Buse Naz Çakıroğlu da finale çıktı. Kokugikan Arena’da Buse Naz, Çin Taipeisi’nden Hsiao-Wen Huang’la karşılaştı. Buse Naz, ilk rauntta oldukça iyi bir performans gösterdi ve 5 hakemin de tam puanını aldı.

İkinci rauntta da 5 hakemin 3’ünden fazla puan alan Buse Naz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını finale yazdırdı. Çin Taipeisi’nden Hsiao-Wen Huang ise bronz madalyada kaldı.

Buse Naz’ın altın madalya mücadelesi vereceği final maçı 7 Ağustos Cumartesi günü TSİ 08.15’te yapılacak. Buse Naz Çakıroğlu’nun finaldeki rakibi Bulgar sporcu Stoyka Zhelyazkova Krasteva oldu. Krasteva’nın bir Avrupa şampiyonluğu, iki kez de dünya ikinciliği bulunuyor.

AA – TOKYO